01 грудень 2023, П'ятниця, 19:16

Інститут вивчення війни: загарбники викрадають українських дітей та всиновлюють їх серед російських сімей

24 Серпня 2022г.


КИЇВ. 24 серпня. Резонанс. рф викрадає українських дітей на окупованих територіях і усиновлює серед російських сімей. Про це йдеться в звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Резонанс.

Деталі

Зокрема, управління у справах сім'ї та дитинства суб'єкта рф Краснодарського краю повідомило про "програму, за якою російська влада перевезла понад 1000 дітей з Маріуполя до Тюмені, Іркутська, Кемерова та Алтайського краю, де їх усиновили російські родини".

"В управлінні заявили, що понад 300 дітей ще чекають на "знайомство зі своїми новими родинами", а громадяни, які вирішать усиновити цих дітей, отримають одноразову премію від держави", - наголошується в повідомленні.

В Головному управлінні розвідки України повідомляли, що російські чиновники переправили 30 українських дітей із Харцизька, Іловайська та Зугресу окупованої Донецької області до Нижнього Новгорода під виглядом участі дітей у молодіжних освітніх програмах.

ISW наголошує, що примусове переміщення дітей "з наміром знищити, повністю або частково, національну, етнічну, расову або релігійну групу" є порушенням Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Крім цього, зазначається, що окупанти продовжують спроби відкрити російські школи на окупованих територіях України.

Цитата

"За даними ГУР, російська влада намагалася відновити роботу 43 навчальних закладів з російськими викладачами та колаборантами в окупованій Україні. ГУР також повторила попередню інформацію про те, що окупаційна влада погрожує штрафувати українських батьків, які не віддають українських дітей до шкіл окупантів" - додають в ISW.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські окупанти заборонили роботу пункту видачі гуманітарки для дітей в Енергодарі