23 квітень 2024, Вівторок, 15:45

Інститут заочного розгляду фактично не працював. Це було зроблено свідомо, – Монастирський

26 Квітня 2021г.
Снимок экрана 2021 04 26 в 15.10.33

Інститут спеціального досудового розслідування і судового розгляду, або заочний розгляд - був запущений 2014 року. З нашої точки зору, президентської команди, цей інститут фактично не працював. Це було зроблено свідомо. Для того, щоб де-юре ми говорили, що начебто можна притягнути винуватців злочинів на Майдані; де-юре можна було говорити, що є особи, які вчинили воєнні злочини на тимчасово окупованих територіях, насамперед, катування, вбивства, згвалтування. І їх начебто можна притягнути до відповідальності. Про це заявив 26 квітня голова Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський під час брифінгу в Офісі Генерального прокурора щодо розгляду Радою законопроєкту про заочне кримінального переслідування.

Водночас він акцентував, що у судовій практиці, зазвичай, розгляд таких справ відкладається на невизначений термін у зв‘язку з неможливістю прибути на засідання самого підсудного, повідомляє Резонанс із посиланням на онлайн-трансляцію брифінгу в ОГП.

Як нагадує Резонанс, Комітет з питань правоохоронної діяльності під час засідання 23 квітня рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку із здійсненням спеціального досудового розслідування. У форматі відеоконференції депутати Комітету розглянули зауваження Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України до проекту Закону «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку із здійсненням спеціального досудового розслідування» (реєстр. №2164).

"Проект Закону 2164 стосовно оптимізації, а, як на мене, надання реального поштовху інституту заочного засудження в кримінальному процесі, дозволить "зсунути з мертвої точки" тисячі справ, де слідство зупинено, оскільки підозрювані-обвинувачені переховуються на окупованих територіях України чи в Росії, - написала у соцмережі прокурор Офісу Генпрокурора Юлія Малашич. 

На її думку, "цей інститут відповідає загальновизнаній світовій практиці цивілізованих країн, і нашій державі в умовах анексії її територій та дій держави-агресора, - він вкрай необхідний. Це перша маленька сходинка, оскільки питань, які необхідно вирішити для повної оптимізації згаданого інституту ще багато, але її потрібно подолати, адже є справи де минають строки давності притягнення осіб до відповідальності, а також, на жаль, справи, де потерпілі не дочекались або ж можуть не дочекатись правосуддя... вважаю, що даний проект про людей:

- про наших військових, яких вбивали найманці країни окупанта,

- він про Героїв Майдану,

- жертв "тюрми ізоляція",

- він про тих, кого викрадало фсб, щоб потім сфабрикувати чергову кримінальну справу і вигадати обвинувачення,

- він про кримських татар, права яких порушують представники країни-окупанта в Українському Криму,

- про кожного громадянина України, якого зрадили ті, хто мав захищати, перейшовши на бік ворога...

Це невеликий перелік тих, для кого прийняття Закону 2164 стане шансом отримати мінімальну сатисфакція у вигляді кримінального переслідування кривдників та отримати доступ до правосуддя, а для правоохоронної системи не через підозри, а саме ВИРОКИ, реалізувати реальну можливість, виконати передбачений законом обов'язок".

СПРАВА, ЯКА МОЖЕ ПОЯСНИТИ, КОМУ ПОТРІБНІ БУЛИ МАСОВІ ВБИВСТВА 20 ЛЮТОГО, ГАЛЬМУЄТЬСЯ В СУДІ, – ОЛЕКСІЙ ДОНСЬКИЙ

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram