В Україні зростає нагальна потреба у відновленні діалогу з Вашингтоном, наголошує народна депутатка від «Європейської Солідарності» Ірина Фріз. В ефірі Радіо Свобода вона зазначила, що Україні потрібно використати «всі наявні можливості» для цього.
Про це розповідає Резонанс
«В нас, за великим рахунком, не так багато часу для того, щоб відновити діалог зі США. Хочу нагадати, що навіть позавчорашній саміт в Лондоні і саміт, який ми очікуємо 6 березня в Брюсселі, щодо підтримки нас, як держави, з боку країн Європейського союзу свідчить про те, що на найвищому рівні також продовжується теза про необхідність відновлення діалогу зі США», – сказала вона.
На думку Ірини Фріз, публікація інформації про призупинення озброєння в медіа та відсутність офіційних заяв можуть бути частиною політичної гри. Вона вважає це «промацуванням» громадської реакції в США, враховуючи, що Дональд Трамп може оголосити про призупинення постачання в промові до Конгресу.
Взаємодія з Вашингтоном та угоди про корисні копалини
Фріз також підкреслила важливість повернення до переговорів щодо угоди про корисні копалини, як ключового моменту для відновлення діалогу зі Сполученими Штатами. Вона вважає, що Україна має зробити все можливе для відновлення співпраці, адже на кону стоїть доля країни.
«Поки що ми не зробили все для відновлення діалогу. І коли на кону доля держави, я впевнена, що будь-які амбіції, будь-які емоції, мають відійти в сторону», – підсумувала вона.
Необхідно зазначити, що 3 березня американські медіа повідомили про призупинення президентом США Дональдом Трампом військової допомоги Україні. За даними Bloomberg, цей наказ стосується всієї військової техніки, яка наразі не знаходиться в Україні.
Політичні наслідки та реакція
Представники Демократичної партії США критично оцінили цей крок, назвавши його небезпечним та незаконним. Офіційних коментарів з боку Білого дому поки що не було.
На тлі зриву переговорів між Трампом і президентом України Володимиром Зеленським 28 лютого, останній висловив сумніви щодо бажання українського лідера до миру. У свою чергу, Трамп назвав слова Зеленського про те, що мирна угода ще «дуже, дуже далеко», «найгіршою заявою», яку міг зробити президент України.
28 лютого Зеленський зустрівся з Трампом у Білому домі з наміром підписати угоду про використання українських корисних копалин, але через суперечку на протокольному заході він залишив Білий дім достроково, а підписання угоди було скасовано. Після цього Зеленський відвідав Лондон, де зустрівся з прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером, на саміті європейських лідерів обговорювалася подальша підтримка України.