» Із другої спроби ВРП відсторонила суддю Шершака від здійснення правосуддя

28 листопад 2022, Понеділок, 20:13

Із другої спроби ВРП відсторонила суддю Шершака від здійснення правосуддя

27 Лютого 2020г.
1

27 лютого 2020 року Вища рада правосуддя відсторонила від здійснення правосуддя у зв’язку із притягненням до кримінальної відповідальності суддю Зарічного районного суду м. Суми, обвинуваченого в одержанні неправомірної вигоди у сумі 2 тис. доларів США.

Таким чином, ВРП задовольнила клопотання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького про відсторонення вказаного судді від здійснення правосуддя до ухвалення вироку у справі або до закриття вказаного провадження. Про це Резонансу повідомили у САП 27 лютого 2020 року.

За даними Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП, клопотання від САП надійшло 24 лютого 2020 року.  У розгляді зазначеного питання взяли участь суддя Зарічного районного суду міста Сум Микола Шершак, його представник – адвокат Василь Матішинець, представник Офісу Генерального прокурора – прокурор третього відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Снєгірьов.

Як пише Резонанс, торік у листопаді ВРП повернула без розгляду Антикорупційній прокуратурі подання про тимчасове відсторонення судді Зарічного районного суду міста Сум Миколи Шершака від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, оскільки "вказане клопотання подано без дотримання визначених законом вимог".

Голова ВРП Андрій Овсієнко окремо зауважив, що «таке оформлення матеріалів клопотань органами прокуратури є неприпустимим та певною мірою дискредитує процес відсторонення судді, який здійснює Вища рада правосуддя, і викликає нарікання на роботу ВРП щодо розгляду таких клопотань», та звернув увагу представника Генпрокуратури «на непоодинокі зауваження щодо оформлення довіреностей на представництво інтересів прокуратури» у Раді правосуддя.

ВРП ПОВЕРНУЛА САП ПОДАННЯ НА СУДДЮ ШЕРШАКА

У САП Резонансу тоді заявили, що подаватимуть повторно клопотання про тимчасове відсторонення судді Зарічного райсуду від здійснення правосуддя.

Нагадаємо, 7 листопада 2019 року під процесуальним керівництвом прокурорів САП детективами НАБУ викрито суддю Зарічного райсуду м. Сум на висловленні прохання та отриманні 2 тис доларів США неправомірної вигоди.

За даними слідства, за вказані кошти служитель Феміди обіцяв прийняти на користь громадянина судове рішення у двох справах про адміністративні правопорушення. Під час обшуків, які було проведено на підставі ухвал слідчого судді Вищого антикорупційного суду, правоохоронці виявили та вилучили грошові кошти, що були отримані суддею у якості неправомірної вигоди.

За даними ВРП, ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 15 листопада 2019 року Шершаку М.І. обрано запобіжний захід у вигляді застави та покладено на нього окремі обов’язки, передбачені статтею 194 Кримінального процесуального кодексу України.

14 лютого 2020 року цьому судді вручено обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування, того самого дня вказані документи надіслано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Ухвалою Вищого антикорупційного суду від 17 лютого 2020 року призначено на 18 березня 2020 року підготовче судове засідання у зазначеному кримінальному провадженні.

ВРП ПОВЕРНУЛА САП ПОДАННЯ ПРО НАДАННЯ ЗГОДИ НА УТРИМАННЯ ПІД ВАРТОЮ СУДДІ ВОЛОДИМИРЕЦЬКОГО РАЙСУДУ