09 грудень 2023, Субота, 04:30

Із Сектора Гази почали евакуацію іноземців, наразі серед них нема громадян України – посол

1 Листопада 2023г.


Евакуаційні процеси з Сектора Гази розпочалися – про це проєкту Радіо Свобода «Свобода.Ранок» ексклюзивно повідомив посол України в Єгипті Микола Нагорний.

Він каже, що наразі близько 500людей отримали дозвіл на виїзд з Сектору Гази. Проте поки це не стосується українських громадян.

«Близько 500 людей отримали дозволи. Принцип більш-менш схожий, що країни йдуть за алфавітом. Але поки це не наші громадяни», – каже Нагорний.

За даними посла України в Єгипті, зросла кількість українців, які потребують евакуації з Сектору Гази. Зараз в списку, який є у посольства 358 людей.

«У нас незначним чином виросла кількість людей, які бажають евакуюватися. Станом на сьогодні це вже 358 чоловік. Відпрацьовано практично алгоритм як це все буде здійснюватися. У разі, якщо це все, розпочнеться евакуація. Як я казав, списки передані єгипетській та ізраїльській стороні на погодження» – каже Нагорний.

За даними посольства України в Єгипті, на території Смуги Гази є українці в лікарнях, які поранені або хворі. Їхній евакуації в разі надання дозволу має сприяти египетський Червоний Хрест, каже посол:

«Встановили контакти з Єгипетським червоним Хрестом. Тобто єгипетська сторона буде у випадку, коли буде дозволено евакуацію, готова надати сприяння у вивезені цих людей на територію Єгипту».

За інформацією з єгипетської сторони, каже посол, із палестинського боку є приблизно біля 7 тисяч іноземців, які бажають залишити Сектор Гази. Це громадяни як США, Росії, Туреччини, Молдови, України, Казахстану та інших країн.

Угруповання «Хамас» раніше оголосило, громадяни яких країн можуть залишити Сектор Гази. Через КПП «Рафах» на кордоні з Єгиптом можуть пройти громадяни Австрії, Австралії, Болгарії, Індонезії, Йорданії, Фінляндії, Чехії та Японії. Також можуть пропустити співробітників Міжнародного комітету Червоного хреста та деяких неурядових організацій.