» КААС підтвердив, що Семенченка-Грішіна Нацгвардія правомірно позбавила військового звання

22 березень 2023, Середа, 11:39

КААС підтвердив, що Семенченка-Грішіна Нацгвардія правомірно позбавила військового звання

4 Листопада 2016г.
0_1b7c38_abc0d67a_orig

Олеся Мирошниченко, для "Резонансу"

4 листопада Київській апеляційний адміністративний суд під головуванням судді Наталії Троян розглянув справу за апеляційною скаргою Головного управління Національної гвардії України щодо позбавлення військових звань – капітан резерву та майор резерву – народного депутата України Семена Семенченка.

За інформацією "Резонансу", КААС скасував постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.09.2016 за позовом Семенченка-Грішіна до Головного управління Національної гвардії України про визнання протиправним та скасування рішення суб’єкта владних повноважень. Таким чином КААС підтвердив правомірність наказу в. о. командувача Нацгвардії Миколи Балана від 22 грудня 2015 року про позбавлення офіцерського звання нардепа.

semen_7958a

Як повідомляв "Резонанс", за інформацією журналіста Володимира Бойка, Семенченко "з 16 років носив прізвище Грішін, саме на це прізвище він отримував ідентифікаційний номер, під цим прізвищем був зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності до листопада 2014 року й під цим прізвищем фігурував у судових рішеннях. По закінченню школи №22 у м.Севастополь Грішін, дійсно, у 1991 році поступив до Чорноморського вищого військово-морського ім. Нахімова, звідкіля він невдовзі був відрахований через крадіжку годинника в товариша по казармі. У 1992 році Грішін поступив до Севастопольського національного технічного університету, але навчання не завершив, оскільки був затриманий 12 січня 1996 року, арештований і наступні 8 місяців провів у слідчому ізоляторі в зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності за ч.2 ст. 80, ч.1 ст. 186, ч.2 ст. 187 КК України в редакції 1960 року. 27 серпня 1996 року Грішін був засуджений вироком Ленінського районного суду м.Севастополь за ч.1 ст.187 КК України в редакції 1960 року до 1 року 6 місяців позбавлення волі. Одночасно до нього була застосована амністія, проголошена з нагоди прийняття Конституції України, і він був звільнений з-під варти в залі суду".

У коментарі для NewsOne нардеп заявив, що суд його позбавив не всіх офіцерських звань, а лише звання майора резерву. Рішення КААС Семенченко-Грішін вважає наслідком тиску з Адміністрації Президента.

Олена Мельник, "Резонанс"