03 червень 2023, Субота, 16:46

Кабмін програв у Окружному адмінсуді столиці справу по пільговому проїзду

26 Березня 2019г.
Маршрутки

Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення у справі за позовом до Кабінету міністрів України про визнання незаконними та нечинними окремих пунктів порядку надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду на міських, приміських та міжміських маршрутках.

Даний порядок був затверджений постановою уряду №197 від 14 березня 2018 р., повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу суду.

Зокрема, позивач оскаржував пункти, якими визначалось, що розмір щомісячної готівкової виплати затверджується обласними та київською міською держадміністраціями та визначається шляхом множення середньої вартості проїзду у міському комунальному транспорті в області (м. Києві) на 30 поїздок.

Середня вартість проїзду у міському комунальному транспорті в області (м. Києві) визначалась станом на 1 січня календарного року як середня величина встановленої органами місцевого самоврядування вартості однієї поїздки у міському комунальному транспорті серед усіх комунальних підприємств області (м. Києва).

В якості підстави позову позивач посилався на те, що оскаржувані пункти обмежують його право на пільговий проїзд транспортом саме 30-ма безкоштовними поїздками.

Суд, розглянувши справу у порядку письмового провадження, визнав протиправними та нечинними ч.1 та ч.2 в п.4 порядку надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування.

Рішення набирає законної сили відповідно до ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду в порядку та у строки, встановлені статтями 295–297 Кодексу адміністративного судочинства України.