19 березень 2024, Вівторок, 07:53

Кандидати до Вищої ради правосуддя

8 Лютого 2018г.
Снегирев

Надія Печерська, для Резонансу

Резонанс вже присвятив низку публікацій кандидатам до Вищої ради правосуддя.

МАЙБУТНІ ЧЛЕНИ ВИЩОЇ РАДИ ПРАВОСУДДЯ

МАЙБУТНІ ЧЛЕНИ ВИЩОЇ РАДИ ПРАВОСУДДЯ (ПРОДОВЖЕННЯ)

МАЙБУТНІ ЧЛЕНИ ВИЩОЇ РАДИ ПРАВОСУДДЯ-2

Сьогодні ми вирішили звернути увагу читачів на кандидатуру судді, який не має лобістів серед високопосадовців у владі (як, на жаль, і шансів бути обраним), але якому відомі не з чуток проблеми судової системи, - Віталія Снегірьова.

Віталій Снегірьов здобував вищу освіту у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля та у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого. На посаді судді Брянківського міського суду Луганської області працює з 2006 року. До цього часу працював на державних та комунальних підприємствах на різних юридичних посадах.

Згідно декларацій судді за 2015-2017 роки, основний джерелом доходу є заробітна плата.

Суддя спільно з дружиною володіє легковим автомобілем Nissan Qahqai+2 2011 р.в. вартістю 230000. В спільній власності значиться квартира у Луганську та Алчевську. Окрім цього, дружиною судді задекларовано частку ще в одній в квартирі в місті Луганськ та право користування квартири у Києві.

Водночас, проект Всеукраїнського об’єднання «Автомайдан» — PROSUD у 2017 році мав багато претензій до цього судді. Суддя Снегірьов також приймав участь у конкурсі до Верховного Суду, але був не допущений до кваліфікаційного оцінювання за результатами спецперевірки.

У зв’язку з неможливістю здійснювати правосуддя через бойові дії, що відбуваються в районі розташування Брянківського міського суду, Віталія Снегірьова тимчасово було прикріплено до Рубіжанського міського суду Луганської області. Пізніше Указом Президента України від 07.08.2017 року суддю було відряджено до Новозаводського районного суду міста Чернігова, куди за сімейними обставинами він не зміг відбути. Водночас, суддівська винагорода за цей період судді Снегірьову не виплачувалась та не виплачується і досі. Переписка з представниками Територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області, так і з Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя, Державною судовою адміністрацією, Радою суддів України виявилась тривалою та майже безрезультатною, тому суддя на власному досвіді знає проблеми системи, адже безпосередньо з ними зіткнувся. Звернемо увагу, що у судді Снегірьова четверо дітей.

Суддя Снегірьов, як і інший його колега, суддя Брегей займає активну позицію щодо відстоювання інтересів суддів стосовно виключення дискримінаційних положень щодо суддівської винагороди з Закону України "Про судоустрій і статус суддів". Він є автором відповідної петиції на сайті ВРУ. Окрім цього, суддя реєстрував петицію на сайті Президента щодо відмови від підписання указів з питань ліквідації місцевих загальних, господарських, адміністративних та апеляційних судів. Можна бути налаштованим скептично, з огляду на об’єктиву неможливість набрати необхідну кількість голосів на вказані петиції. Разом з тим, на нашу думку, це все рівно краще ніж не робити нічого взагалі.

Суддею Снегірьовим також було створено корисний Інтернет – ресурс "Підготовка до кваліфікаційного оцінювання та кваліфікаційних екзаменів суддів України", який може бути в нагоді кожному судді під час відповідної підготовки.

Безумовно варті підтримки і ті завдання, які зазначені суддею як першочергові в своєму мотиваційному листі. Мова йде про скасування положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в частині встановлення дискримінаційних умов виплати суддівської винагороди та щомісячних виплат суддям і відставці, у наслідок чого буде усунено порушення принципу незалежності та єдності статусу суддів; скасування положень Закону України «Про Вищу раду правосуддя» в частині обмеження підстав оскарження рішень Ради про звільнення судді з посади; припинення практики безпідставного преміювання вищих посадових осіб ДСА України та встановлення справедливої винагороди члена Вищої ради правосуддя.

Переконані, що багатьох обурює невиправдано великий рівень матеріального забезпечення членів ВРП та неадекватні в розмірах премії керівництва ДСА, в той час коли більшість суддів отримають незначну заробітну плату.

Так чи інакше, вже за місяць стане відомо кому З’їзд суддів довірить представляти власні інтереси в Вищій радій правосуддя. І наскільки виправдають очікування новообрані кандидати також покаже час.