» Кандидати від влади до Верховного Суду

03 лютий 2023, П'ятниця, 08:52

Кандидати від влади до Верховного Суду

20 Лютого 2017г.
0
Судья в парике

Всеволод Розумовський, для "Резонансу"

Персоніфіковані результати анонімного письмового тестування у межах конкурсу до Верховного Суду прояснили ситуацію про причини того, чому мінімально допустимий бал під час кваліфікаційного оцінювання у рамках конкурсу склав 60 балів до усіх судів, окрім Касаційного кримінального суду, де такий бал склав 54, що є досить мало. За нашою інформацією прохідним мав би стати бал 75. Це була би справедлива оцінка для добре підготовлених кандидатів, які б таким чином вірно відповіли на 100 питань.

Наприклад, згідно Закону України «Про судоустрій і статус суддів», прохідний бал  не може бути нижчим 75 відсотків максимально можливого балу відповідного відбіркового іспиту на посаду судді.

Проте, за таких умов відсіялась би значна кількість кандидатів до ВС, яких  просуває влада.

Під кого ВККС поставила такий низький прохідний бал?

Наш аналіз дозволив зробити такі припущення.

Бершов Геннадій Євгенович, голова  Харківського апеляційного адміністративного суду. Людина, яка зайняла цю посаду за часів Татькова-Темкіжева, проте яку називають креатурою Глави Адміністрації Президента Ігоря Райніна.Беззаперечним є зв'язок Геннадія Бершова з Харківським міським головою та тезкою Геннадієм Кернесом. Водночас, ходять чутки, що саме за протекції глави АП Геннадій Бершов маю амбіцію очолити Касаційний адміністративний суд ВС. Його бал 60.

Не менш амбітним щодо цієї посади, а також таким, що набрав невисокий бал, є суддя ВС Олександр Волков 61.5. Мабуть зв’язки з Адміністрацією, про які «Резонанс» зазначав раніше також зіграли позитивну роль.

З балом 66 для складання практичного завдання до Касаційного господарського суду у складі ВС пройшов народний депутат від «Самопомічі» Руслан Сидорович.

І незважаючи, що Громадська рада доброчесності раптово згадала про свої повноваження та закликала всіх політиківзнятися з конкурсу, Руслан Сидорович проходить далі.

З 54 балами пройшла й заступник Генерального прокурора України Юрія Луценка Анжела Стрижевська. Вказане поясняє чому прохідний бал до Касаційного кримінального суду склав саме 54. Водночас, може краще було б «домалювати» їй хоча б 60, щоб все не було так очевидно.

Анжела Стрижевська є колишнім суддею Печерського районного суду, яка запам'яталася не зовсім однозначними рішеннями, які дивним чином грали на руку Блоку Юлії Тимошенко. Вона припинила слідство у кримінальній справі Кожем'якіна і Турчинова, знищила справу Могилевича. Приймала рішення про арешт Бориса Колесникова, 16 томів кримінальної справиякого вивчила всього лише за 3,5 години. У серпні 2006 року фракція БЮТ запропонувала обрати Анжелу Стрижевську суддею Конституційного суду, і тільки фракція БЮТ проголосувала за це рішення. Стрижевська навіть була помічником народного депутата від БЮТ Григорія Омельченка. Чому, з урахуванням викладеного, її кандидатуру так наполегливо просовує влада нам ще доведеться розібратися.

Не вразив на фоні своїх колег і голова Верховного Суду Ярослав Романюк. Його бал 67.5. Проте, на що в цьому конкурсі розраховую пан Романюк, окрім власних знань, «Резонанс» писав раніше.

Результати практичного завдання дадуть змогу або переконатися у наших міркуваннях, або можливо – їх спростувати.Час покаже.

Проте, якщо, ми все ж таки праві, то на перший погляд непогана організація тестування,  вщент зводиться нанівець таким собі «договорняком» між ВККС та Адміністрацією Президента.