» Карпати засипало снігом: подекуди під два метри

06 лютий 2023, Понеділок, 06:03

Карпати засипало снігом: подекуди під два метри

26 Грудня 2021г.


КИЇВ. 26 грудня. Резонанс. Українські Карпати засипало снігом, місцями висота снігового покриву сягає 186 сантиметрів. Спеціалісти радять уникати походів у гори. Про це Резонанс повідомляє з посиланням на дані відділу гідрологічних прогнозів Українського гідрометцентру.

Деталі

На ранок 26 грудня на сніголавинній станції Пожежевська у підніжжі гори Пежижевська, що біля найвищої вершини Карпат Говерли, тримається 11,6 градуса морозу, лежить свіжий сніг. Висота снігового покриву становить 90-175 см.

У районі станції Плай на полонині Боржава на Закарпатті намело 59-92 см, тут -10,6°.

А на сніголавинному посту Драгобрат на Закарпатті температура повітря -11,8°С. Висота снігового покриву тут сягає 186 см.

На горі Піп Іван Чорногірський - одній з найвищих вершин українських Карпат на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей - вчора також було сніжно.

Доповнення

У Карпатах - висока сніголавинна небезпека (4-й рівень), у зв’язку зі снігопадами та хуртовинами, очікується 26-27 грудня - на високогір’ї Івано-Франківської, в східній частині Закарпатської областей.

"Сходження лавин при низьких додаткових навантаженнях, висока ймовірність масового схоження природних середніх та великих лавин. Наполегливо радимо утриматись від походів на високогір'я", - вказали в Укргідрометцентрі.

Також значна сніголавинна небезпека (3-й рівень), у зв’язку зі снiгопадами та хуртовинами, очікується 26-27 грудня - на високогір’ї західної та центральної частини Закарпатської області, у горах Чернівецької, у середньогiр'ї Львівської областей. "Можливе сходження лавин при низьких додаткових навантаженнях, окремих природних середніх та великих лавин. Наполегливо радимо утриматись від походів на високогір'я", - також додали спеціалісти.