» Катерина Махніцька: ЦВК знову оскаржить судове рішення щодо Онищенка

10 серпень 2022, Середа, 14:03

Катерина Махніцька: ЦВК знову оскаржить судове рішення щодо Онищенка

18 Липня 2019г.
Снимок экрана 2019-07-18 в 18.28.34

Центральна виборча комісія оскаржить до Верховного суду "у визначені законодавством терміни" рішення Шостого апеляційного адмістративного суду, який знову зобов‘язав ЦВК зареєструвати кандидатом у депутати Верховної Ради України Олександра Онищенка. Про це Резонансу 18 липня 2019 року повідомила член Центральної виборчої комісії Катерина Махніцька.

18 липня "Слідство.Інфо" з посиланням на судове рішення від 17 липня поінформувало, що "суд вдруге дозволив народному депутату-втікачу Олександру Онищенку балотуватися до Верховної Ради через «нововиявлені обставини». Тепер підставою стало те, що Онищенко нібито навчався верхової їзди в Іспанії".

«Згідно з листом ТОВ «Конюшня Бутенко О.», остання направила Онищенка за кордон на навчання до Школи верхової їзди «Середземний кінний тур Оліва Нова» (Іспанія). Відповідно до довідки від 5 липня 2019 року, Онищенко Олександр Романович у період з 1 червня 2016 по теперішній час проходив і проходить навчання», — йдеться в рішенні суду.

Як пише видання, попри те, що Олександр Онищенко перебуває в Україні в розшуку, він уже намагався взяти участь у виборах народних депутатів цього року. Наприкінці червня Апеляційний адмінсуд навіть зобов’язав Центральну виборчу комісію зареєструвати Онищенка кандидатом у народні депутати на позачергові вибори до Верховної Ради. Онищенко нібито був відсутній в Україні, бо «представляв Україну» на кінних змаганнях.

"Онищенко втік з України у 2016 році й наразі перебуває в Іспанії. В Україні його оголосили в розшук, однак Інтерпол оголошувати нардепа в міжнародний розшук відмовився. Сам Онищенко звинувачення заперечує", - нагадали журналісти-розслідувачі

У свою чергу Катерина Махніцька запевнила, що "Центральна виборча комісія докладе максимум зусиль із забезпечення вільного волевиявлення громадян України".

23 червня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд Києва вже ухвалював рішення "зобов'язати Центральну виборчу комісію зареєструвати кандидатом у народні депутати Онищенка О. Р., висунутого "Соціалістичною партією України" в одномандатному окрузі № 93 на позачергових виборах народних депутатів 21 липня 2019 року".

15 червня ЦВК відмовила Онищенку в реєстрації кандидатом у народні депутати через те, що він не проживав в Україні упродовж останніх 5 років.

5 липня Верховний Суд підтвердив своє рішення про правомірність відмови ЦВК у реєстрації кандидата в нардепи одного з політичних опонентів Петра Порошенка, якого антикорупційні органи підозрюють у корупції.

МИ НЕ В КУРСІ ЩОДО ДІЙ ЦЬОГО «РЕПАТРІАНТА», — ДЖЕРЕЛА У САП ПРО ЗАЯВУ ОНИЩЕНКА