» КДКА розглянула неетичну поведінку у Facebook очільника “етичного” комітету НААУ

25 вересень 2022, Неділя, 07:24

КДКА розглянула неетичну поведінку у Facebook очільника “етичного” комітету НААУ

3 Березня 2018г.
_mg_0159

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури міста Києва розглянула дисциплінарну справу, порушену за зверненням народного депутата Олексія Кириченка проти адвоката Андрія Циганкова. Однією з головних претензій було розміщення ним у соціальній мережі Facebook повідомлень, спрямованих на дискредитацію його колеги – адвоката Олексія Шевчука та інституту адвокатури загалом.

Як повідомляє Резонанс із посиланням на ІА Зрада, торік у лютому "адвокат Циганков свідомо розмістив на своїй сторінці та розіслав за допомогою засобів поштового зв’язку карикатуру на адвоката Шевчука, яка серед іншого містила зображення фекалій, що мали пряме та опосередковане відношення до принципів адвокатури України". А потім почав свідомо принижувати свого колегу по професії, називаючи того «подонком» (мовою оригіналу) в різних інтерпретаціях. Відповідаючи на зауваження тих дописників, які обурилися такою поведінкою адвоката Циганкова, він почав ображати й коментаторів.

"Особливо цинічною така поведінка адвоката Циганкова виглядає в світлі того, що він є головою Комітету з питань адвокатської етики НААУ, тобто сам повинен навчати інших колег, як вести себе достойно, дотримуватись Правил адвокатської етики тощо. Але з таким «етичним» головою адвокатам світить вивчати хіба що Правила адвокатського лайна або ж Правила дебільної етики, не інакше. З огляду на все вищезазначене народний депутат просив позбавити Андрія Циганкова права займатись адвокатською діяльністю", - наголосила інформагенція.

Із пояснень адвоката О.Шевчука вбачається, що подібна неетична поведінка А.Циганкова "стала активно проявлятись після того, як той зрозумів свою повну професійну неспроможність протиставити щось своєму опоненту по справі щодо шахрайських дій ресторатора Д.Погребова та його дружини С.Падалко. Що врешті-решт, остаточно підтвердилось як в рішеннях судів першої інстанції, так і в апеляційному суді, в яких Циганков не зміг захистити своїх підопічних, а інакше – просто «кинув» своїх клієнтів".

Оцінивши усі матеріали справи, в КДКА ще раз наголосили на тому, що відповідно до ст.12 ПАЕ, "всією своєю діяльністю адвокат повинен стверджувати повагу до адвокатської професії, яку він уособлює. Згідно ж до ст.52 ПАЕ адвокат не повинен допускати стосовно іншого адвоката висловлювань, що принижують його честь та гідність. З урахуванням же положень ст.ст. 53, 57, 64 ПАЕ адвокат Циганков однозначно підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності".

Розгляд справи відбувся лише 22 лютого 2018 року, а свій проступок адвокат скоїв 16-17 лютого 2017 року. Оскільки притягнення до відповідальності за такі дії можливе лише протягом року з дня його вчинення, А. Циганков залишився адвокатом.

"Натомість адвокатська спільнота має відповісти на питання, а чи гідний такий їх колега очолювати етичний Комітет НААУ", - акцентувало видання Зрада.

ГЕНПРОКУРОР ЛУЦЕНКО ИЗБЕЖАЛ ОТВЕТСТВЕННОСТИ ЗА ПУБЛИКАЦИИ В FACEBOOK