24 квітень 2024, Середа, 06:16

Керівництво ДБР прозвітувало профільному Комітету парламенту

18 Вересня 2020г.
Img 1624

У Комітеті з питань правоохоронної діяльності відбулися відкриті слухання на тему: "Діяльність Державного бюро розслідувань, стан виконання покладених на Державне бюро розслідувань завдань та додержання ним законодавства, прав і свобод громадянина".

Про це інформує Резонанс 18 вересня із посиланням на Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України та пресслужбу ДБР.

Голова Комітету Денис Монастирський, відкриваючи слухання, зауважив, що профільний парламентський Комітет і Верховна Рада здійснюють контрольну функцію за такими напрямками: аналіз покладених на ДБР завдань та додержання законодавства, обговорення проблемних питань, ініційованих самим ДБР та напрацювання шляхів їх вирішення, забезпечення дієвого парламентського контролю за діяльність правоохоронних органів в цілому і ДБР, зокрема, а також інші питання.

Монастирський нагадав, що такі слухання відбулися торік у травні у попередньому скликанні парламенту. За цей час ДБР стала з центрального органу виконавчої влади окремим незалежним державним правоохоронним органом.

Він також зауважив, що доцільно на цих слуханнях було б обговорити питання нещодавніх аудиторських перевірок і перевірки Рахункової палати, щоб з’ясувати, які були виявлені порушення та зроблені зауваження.

Монастирський згадав і про затверджену у 2017 р. державну програму розвитку ДБР до 2022 року і зазначив, що учасники слухань хотіли б почути про стан її виконання.

Одним з гострих питань для обговорення він назвав питання проведення конкурсів, які ще досі тривають, на посади оперативних співробітників. А також проблему формування складу Ради громадського контролю, через відсутність якої і досі не сформована дисциплінарна комісія ДБР. Монастирський звернувся до керівництва Держбюро з проханням поінформувати щодо цього питання.

Крім цього він звернув увагу на питання підслідності ДБР. Монастирський повідомив, що наразіз у Комітеті до другого читання готується законопроект, де буде скореговано підслідність ДБР, зокрема, у контексті можливого створення військової поліції.

У свою чергу в.о. директора Державного бюро розслідувань Олександр Соколов наголосив, що підрозділи ДБР мають з‘явитися у кожному обласному центрі.

IMG_1617

- Як показала практика, для ефективного виконання покладених на Бюро завдань, необхідно функціонування слідчих та оперативних підрозділів ДБР у кожному обласному центрі. Це дасть змогу швидко реагувати на вчинені злочини та не втрачати час, який так важливий для слідства, - зазначив Соколов.

Перший заступник Директора ДБР Олександр Бабіков також звернув увагу присутніх на необхідності внесення змін до профільного закону щодо утворення підрозділів досудового розслідування у всіх обласних центрах України.

- Ми не можемо навіть у великих містах розмістити декількох слідчих, які б забезпечили виконання функцій і завдань ДБР, оскільки це пов’язано з розташуванням органу досудового розслідування. Тому ми і пропонували Верховній Раді розглянути питання про внесення змін до Закону України «Про Державне бюро розслідувань», де передбачити розгалужену систему органів Бюро, що надало б нам можливість розташувати слідчі підрозділи, в першу чергу в обласних центрах, а при можливості – в найбільших містах», - додав Олександр Бабіков.

Крім цього Соколов повідомив, що наразі укомплектованість центрального апарату бюро становить близько 70%, територіальних управлінь на рівні 63-65%. Всього ж до кінця року планується вийти на 85-90% укомплектованості штату.

- За останні півроку ДБР проведено масштабні конкурси на вакантні посади заступників Директора ДБР, слідчих та оперативних працівників. Таким чином із 1 600 працівників Бюро передбачених законом, наразі працюють 1 086, тобто фактично дві третини штату вже укомплектовані, - в.о. керівника Держбюро.

Серед пріоритетних завдань на найближче майбутнє керівництво Бюро визначило: завершення формування Ради громадського контролю при ДБР, доукомплектування слідчих та оперативних підрозділів у центральному апараті та територіальних управліннях, реорганізацію територіальних управлінь та створення підрозділів у кожному обласному центрі, ухвалення Парламентом необхідних змін до законодавства для підвищення ефективності діяльності Бюро, створення централізованого освітнього-наукового органу та експертної установи, а також розвиток співпраці з урядовими та неурядовими організаціями України та іноземних держав з питань наукової, практичної та методичної діяльності.

Про стан організації взаємодії органів прокуратури з органами Державного бюро розслідувань, шляхи підвищення ефективності спільної реалізації покладених повноважень розповів Перший заступник Генерального прокурора Роман Говда.

Голова Касаційного кримінального суду Станіслав Кравченко у виступі звернув увагу на проблеми у роботі ДБР. Він також поінформував про висновки стосовно питань нормативної регламентації територіальної підсудності кримінальних проваджень, досудове розслідування яких здійснює Державне бюро розслідувань, про визначення суб’єктивної підслідності кримінальних проваджень Державного бюро розслідувань, підстави для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, зокрема, про вчинення злочинів, передбачених статтею 375 Кримінального кодексу.

Про виконання ДБР рекомендацій Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності від травня 2019 року та про результати «перезавантаження» Державного бюро розслідувань поінформував заступник голови ГО «Рада громадського контролю» Олег Шрам.

ПОГОВОРИЛИ І ЗАБУЛИ

За результатами проведеного обговорення та висловлених учасниками слухань пропозицій у Комітеті будуть розроблені відповідні Рекомендації та надіслані відповідним органам державної влади, їх посадовим особам для обов’язкового розгляду і використання у своїй роботі, а також представникам експертного середовища та громадськості.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.