27 вересень 2023, Середа, 14:19

Голова Суду Павло Вовк порадив Порошенку не РНБОУ скликати, а готувати пояснення за позовом Жванії

19 Квітня 2019г.
Вовк

Заяви керівництва держави, яке вчора закликало прискорити кваліфікаційне оцінювання суддів для того, щоб перезапустити Окружний адміністративний суд Києва - це фактично погроза одним суддям та своєрідний сигнал іншим.

Таку думку висловив у соцмережі голова ОАСК Павло Вовк, передає Резонанс.

"Вважаю, що колегам із цих підстав варто звернутися до правоохоронних органів, а також до Вищої ради правосуддя з повідомленням про втручання в їх діяльність щодо здійснення правосуддя",- підкреслив він.

П.Вовк також навів приклад с юридичним досвідом з цього питання екс-заступника голови президентською адміністрації Андрія Портнова.

"Як влучно зазначив відомий юрист, політик і блогер Андрій Портнов, який до речі має багатий досвід перемог у держави в міжнародних інституціях, такі заяви та дії керівника держави лише збільшують шанси заявника у справі на її виграш в ЄСПЛ. І це виглядає явно не як державницька позиція", - додав голова ОАСК.

Він також висловив сподівання, що безумовно буде надана відповідна оцінка незаконним діям авторів гучних заяв.

Раніше президент України Петр Порошенко доручив Службі безпеки України та Генеральній прокуратурі України "після завершення всіх необхідних судових процедур" оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів ОАСК "за неправосудне рішення" щодо "Приватбанку".

Як повідомляв Резонанс, Окружний адміністративний суд Київа визнав незаконною націоналізацію "Приватбанку", що відбулася у грудні 2016 р. Підставами для ухвалення такого рішення були, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності визначених законом підстав для віднесення ПАТ "КБ "Приватбанк" до категорії неплатоспроможних, пояснюють в ОАСК.