26 березень 2024, Вівторок, 12:51

Керівник САП підписав підозру судді Голосіївського райсуду (оновлено)

25 Квітня 2018г.
Суддя Андрій Новак
Суддя Андрій Новак

24 квітня 2018 року судді Голосіївського районного суду м. Києва, викритого напередодні детективами НАБУ, оперативниками СБУ та прокурорами САП «на гарячому», повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України («Отримання неправомірної вигоди»). Повідомлення про підозру підписав керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький. Також про підозру повідомлено і його спільнику, яким виявився колишній суддя цього ж суду. Про це повідомляє САП.

До Вищої ради правосуддя Антикорупційною прокуратурою скеровано подання про отримання дозволу на притягнення судді до кримінальної відповідальності.

25 квітня 2018 року під час засідання ВРП доповідач член Вищої ради правосуддя Володимир Комков підтвердив, що вже надійшло подання заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. про надання згоди на утримання під вартою судді Голосіївського районного суду міста Києва Новака Андрія Васильовича, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). До подання долучено копії матеріалів, якими обґрунтовано його доводи, - повідомляє Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

У поданні зазначено, що детективами Національного антикорупційного бюро України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні від 5 березня 2018 року за підозрою Новака Андрія Васильовича у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 КК України.

Суддю Новака А.В. затримано 23 квітня 2018 року відразу після вчинення тяжкого злочину, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, у порядку статей 208, 482 Кримінального процесуального кодексу України. Заступником Генерального прокурора України – керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницьким Н.І. 24 квітня 2018 року повідомлено Новаку А.В. про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 КК України.

Новаку А.В. інкримінується умисне діяння, що виразилось у проханні надати та в одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданої їй влади та службового становища, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, передбачене частиною третьою статті 368 КК України.

Подання мотивовано тим, що існують ризики вчинення Новаком А.В. дій, передбачених пунктами 1–5 частини першої статті 177 КПК України, а саме підозрюваний, перебуваючи на свободі, зможе переховуватися від органів досудового розслідування та суду, знищити документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних у кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

У поданні вказано, що Новак А.В. обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, запобігання вказаним ризикам неможливе у разі застосування більш м’яких запобіжних заходів.

«Оцінюючи подання, дійшов висновку, що воно є вмотивованим, що підтверджується, в тому числі, наданими на його обґрунтування доказами. Ураховуючи наведені в поданні ризики, співмірність між незалежністю, недоторканністю судді та наслідками утримання його під вартою у зв’язку з підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, вважаю, що подання слід задовольнити»,– підсумував Володимир Комков.

Вища рада правосуддя, дослідивши подання та долучені до нього копії матеріалів, заслухавши доповідача – члена Вищої ради правосуддя Володимира Комкова, представників Генеральної прокуратури України: начальника шостого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Сергія Козачину та прокурора зазначеного відділу Андрія Касьяна, вирішила подання заступника Генерального прокурора України – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. задовольнити, надати згоду на утримання судді Голосіїівського районного суду міста Києва Новака Андрія Васильовича під вартою.

Як інформував Резонанс, 23 квітня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України за матеріалами Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили суддю Голосіївського районного суду м. Києва в момент отримання ним частини неправомірної вигоди в розмірі 1 000 дол. США. Також викрито посередника, яким виявився суддя цього ж суду у відставці. За офіційною інформацією НАБУ, суддя райсуду вимагав та одержав від посередника кошти за задоволення цивільного позову на користь позивача про поновлення його на роботі та виплату йому компенсації в розмірі 1,5 млн грн.

Як уточнили в СБУ, суддя вимагав 8 тис доларів США за винесення позитивного рішення у цивільній справі щодо поновлення на роботі позивача на посаді радника голови однієї із страхових компаній.

Як стало відомо Судебно-юридической газете, за підозрою в одержанні неправомірної вигоди правоохоронці затримали суддю Голосіївського райсуду Києва Андрія Новака і колишнього суддю цього ж суду Олександра Білика. Також у судді Андрія Новака було вилучено бойовий пістолет, а у Олександра Білика, за попередніми даними, кокаїн.

Рада суддів України планує провести невідкладну перевірку організації роботи Голосіївського районного суду міста Києва, результати якої обіцяють показати громадськості.