» До суду передано справу керівника реабілітаційного центру, якого підозрюють у крадіжці 5,6 млн грн, виділених атошникам

10 серпень 2022, Середа, 12:12

До суду передано справу керівника реабілітаційного центру, якого підозрюють у крадіжці 5,6 млн грн, виділених атошникам

3 Квітня 2019г.
война

Київською місцевою прокуратурою №7 направлено до суду обвинувальний акт щодо керівника реабілітаційної установи, розташованої на території Одеської області, за обвинуваченням у заволодінні державними коштами, виділеними на психологічну реабілітацію ветеранів та воїнів АТО. Про це повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва, передає Резонанс.

Як установлено у ході досудового слідства, в межах державної програми з надання психологічної допомоги учасникам антитерористичної операції майже 1300 ветеранів та бійців АТО мали пройти курс психологічної реабілітації у згаданій реабілітаційній установі.

Фактично вказані послуги учасникам бойових дій надані не були. Разом з тим керівник закладу надав до державних органів неправдиві відомості про виконання державної програми та протиправно заволодів державними коштами на суму понад 5,6 млн гривень.

Дії зловмисника кваліфіковані за ч. 4 ст. 190 (заволодіння шляхом обману чужим майном в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Зважаючи на те, що вказаний фігурант одночасно є депутатом однієї із селищних рад, підозру йому підписав прокурор міста Києва.

Крім того, місцевою прокуратурою в межах кримінального провадження заявлено позов про стягнення з керівника центру всієї суми завданих збитків.

"Якщо підсумувати, то за останні 2 роки органи столичної прокуратури передали до суду 8 обвинувальних актів щодо керівників реабілітаційних центрів за фактами розкрадань коштів, виділених державою на психологічну реабілітацію ветеранів та воїнів АТО. Сума збитків сягає 10 млн грн. Ці кошти будуть стягнуті з фігурантів у ході судових процесів", - написала у соцмережі Facebook прес-секретар столичної прокуратури Надія Максимець.