» Нова армія: “Першу будівельно-монтажну групу” підозрюють у розкраданні 14,4 млн грн

21 березень 2023, Вівторок, 06:52

Нова армія: “Першу будівельно-монтажну групу” підозрюють у розкраданні 14,4 млн грн

27 Березня 2019г.
86fb20b0045b8c3cf562f860a7f59512e5834f44

За процесуального керівництва прокуратури міста Києва слідчими Національної поліції, за оперативного супроводження столичного підрозділу ДФС та Управління захисту економіки в Житомирській області НПУ МВС України викрито посадовців столичної будівельної компанії, які привласнили понад 14,4 млн гривень, виділених на будівництво житлових комплексів (казарм поліпшеного типу) для військовослужбовців за рахунок державного бюджету України. Про це Резонансу повідомили у прес-службі прокуратури Києва.

Наближені до суду джерела нашого видання підтвердили, що йдеться про ТОВ "Перша будівельно-монтажна група".

За відомостями Prozorro, у травні 2018 року Північне територіальне квартирно-експлуатаційне управління уклало чотири договори зі згаданим товариством на загальну суму 54,5 млн грн. Предметом угод було будівництво у Новограді-Волинському житла для військових, а саме: казарми поліпшеного проживання №1 у військовому містечку №1 та казарм поліпшеного проживання №3,4,5 у військовому містечку №2.

За даними слідства, на банківські рахунки вказаної будівельної компанії у якості авансового платежу було перераховано близько 15 млн грн, за які упродовж трьох місяців з моменту отримання підрядник мав закупити необхідні для будівництва матеріали, конструкції та вироби.

Однак, діючи всупереч вимогам законодавства та з метою незаконного заволодіння державними коштами директор підрядної фірми разом з іншими службовими особами цієї компанії, провели ряд безтоварних операцій з підконтрольними фірмами. У такий спосіб державні кошти були виведені у тіньовий сектор економіки, привласнені зловмисниками та використані на придбання нерухомості, особистих транспортних засобів та інші потреби.

Внаслідок вчинення вказаних дій державному бюджету завдано збитки на суму понад 14,4 млн гривень, що підтверджено висновком експертизи.

За результатом розслідування трьом особам, а саме засновнику, директору та головному бухгалтеру вказаної будівельної фірми оголошено підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, - інформує пре-служба столичної прокуратури. На даний час до суду скеровано клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та арешт наявного майна.

Також у прокуратурі зазначили, що "вживаються заходи цивільного-правового характеру щодо стягнення з компанії вказаних коштів".

ВІЙСЬКОВА ПРОКУРАТУРА ЦРУ ПОДАЛА 4 ПОЗОВИ ДО СУДУ ЩОДО ПОРУШЕНЬ ПІД ЧАС БУДІВНИЦТВА КАЗАРМ

Як повідомляв Резонанс, військовою прокуратурою апарату Центрального регіону України виявлені серйозні порушення генпідрядниками умов договорів, укладених Північним територіальним квартирно-експлуатаційним управлінням з комерційними підприємствами на виконання робіт із будівництва казарм поліпшеного планування для військових ЗСУ. Подібні дії призводять до незаконного заволодіння бюджетними коштами.

У свою чергу Міністерство оборони України ще у 2018 році розірвало договори із ТОВ “Перша будівельно-монтажна група”. За інформацією з відкритих джерел, попри те, що угоди були укладені на термін до 30 грудня 2018 року, торік у вересні замовник достроково в односторонньому порядку розірвав зазначені договори по причині відставання від графіку та порушення строків виконання робіт.

Раніше радник президента Юрій Бірюков заявляв, що “Перша будівельно-монтажна група” "понавигравала 13 тендерів по всій країні і нічого не збудувала в терміни”.

Торік у листопаді Північне терКЕУ провело нові тендери на будівництво чотирьох казарм у Новограді-Волинському та уклало договори із новим переможцем торгів.

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЄВА РОЗГЛЯДАЄ 4 ПОЗОВИ ВІЙСЬКОВОЇ ПРОКУРАТУРИ ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ ЩОДО БУДІВНИЦТВА КАЗАРМ

"Житло для українських контрактників — це сучасні гуртожитки, які відповідають сучасним вимогам і за якістю, і за рівнем комфорту. Перші з них вже звели у Старичах на Львівщині. Всього ж ми реалізовуємо комплексну програму з будівництва 184-х таких гуртожитків, і перші 80 з них — мають завершити вже до кінця року", - написав торік жовтні на своїй сторінці у Facebook Петро Порошенко.

ПОРОШЕНКО ПРИГРОЗИЛ РУБИТЬ РУКИ ЗА ВОРОВСТВО У АРМИИ