30 травень 2024, Четвер, 04:23

Хмельницький адвокат підозрюється в пособництві у заволодінні коштами КП «Спецкомунтранс»

16 Жовтня 2020г.
Hqdefault

Керівником Хмельницької обласної прокуратури Олексієм Олійником одному із адвокатів повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (пособництво в заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в особливо великих розмірах), ч. ч. 2, 4 ст. 358 (складання завідомо підроблених офіційних документів та їх використання) та ч. 1 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Про це повідомляє Резонанс 16 жовтня із посиланням на пресслужбу прокуратури Хмельниччини

За процесуального керівництва Хмельницької місцевої прокуратури у межах кримінального провадження встановлено, що у співучасті із головним бухгалтером одного з комунальних підприємств чоловік, діючи як фізична особа-підприємець, отримав на особистий банківський розрахунковий рахунок 836 тис грн нібито за постачання запчастин.

Для приховування злочинної діяльності спільники склали та підписали завідомо недостовірні документи про постачання товару, а для маскування незаконного походження коштів частину з них перевели на інший рахунок, решту – у готівкову форму.

У кримінальному провадженні проводяться слідчі дії, спрямовані на всебічне, повне, неупереджене дослідження усіх обставин правопорушення та завершення досудового розслідування.

Довідково: найвища міра покарання за статтями обвинувачення передбачена ч. 5 ст. 191 КК України – позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Як повідомляв Резонанс, за інформацією прес-служби прокуратури Хмельницької області, кримінальне провадження було розпочато за заявою новопризначеного директора, який виявив нестачу. Під час слідства встановлено, що кошти підприємства привласнив його колишній головний бухгалтер.

За даними слідства, із листопада 2016 по жовтень 2018 року, з метою особистого збагачення та зловживаючи службовим становищем, фінансист вносив у банківські платіжні системи підприємства завідомо неправдиві відомості про зарахування на власний картковий рахунок «заробітної плати» та перераховував кошти на власну користь.

Резонансу стало відомо, що йдеться про Хмельницьке комунальне підприємство «Спецкомунтранс». Розпорядженням хмельницького міського голови №411-к із 1 жовтня 2018 року на посаду директора ХКП "Спецкомунтранс" призначено Олександра Зіміна.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram