» Холодницький розповів про резонансну спецоперацію у справі Burisma (оновлено)

04 грудень 2022, Неділя, 20:37

Холодницький розповів про резонансну спецоперацію у справі Burisma (оновлено)

12 Червня 2020г.
Холодницький

За процесуального керівництва САП детективи НАБУ задокументували факт надання колишнім високопосадовцем попередньої влади за посередництва його «правої руки», високопосадовця Управління ДФС у м. Києві та інших осіб, неправомірної вигоди керівництву НАБУ та керівнику САП за прийняття рішення про закриття кримінальної справи, у якій вказаній особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України. Вилучено 6 млн дол. США.

Про це 12 червня повідомив у соцмережі заступник Генерального прокурора - керівник САП Назар Холодницький, передає Резонанс.

На даний час детективами Національного бюро проводяться невідкладні слідчі дії, спрямовані на документування неправомірних дій осіб, що надавали неправомірну вигоду.

Попередньо їх дії кваліфіковані за ч. 4 ст. 369 КК України.

За даними джерел Цензор.НЕТ при передачі хабара в 6 млн дол було затримано першого заступника начальника податкової служби м. Києва Миколу Ілляшенка, а також директора з правових питань компанії "Бурісма" Андрія Кіча.

13 червня Burisma Group заявила, що ані компанія, ані її керівництво "не мають жодного стосунку до повідомлення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та деяких ЗМІ щодо участі в неправомірних діях".

СПРАВА ЗА ФАКТОМ ЗЛОВЖИВАНЬ ПОСАДОВЦЯМИ МІНЕКОЛОГІЇ «ВИСИТЬ», БО ДЕТЕКТИВИ НАБУ НЕ ЗМОГЛИ НАДАТИ ДОКАЗІВ, — ХОЛОДНИЦЬКИЙ

Як нагадує Резонанс, торік керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницький заявив, що антикорупційні органи продовжують розслідування справи за фактом можливого зловживання службовим становищем службовими особами Міністерства екології.

Як інформував Резонанс, у травні 2019 року у Парижі відбулася зустріч голови української САП Назара Холодницкого з особистим адвокатом президента США Рудольфом Джуліані і відомим французьким юристом Шарлем Пратом.