13 квітень 2024, Субота, 12:45

Холодницький побачив політику у розслідуванні НАБУ щодо “Студії Квартал 95”

25 Квітня 2019г.

В ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький прокоментував скандал через справу НАБУ щодо «Студії Квартал 95», - передає Резонанс.

Ведуча програми Наташа Влащенко запитала керівника САП щодо заяви Артема Ситника під час засідання Комітету з питань запобігання і протидії корупції ВР України 23 квітня 2019 року про відкриття НАБУ справи проти Володимира Зеленського за використання коштів Держкіно на зйомках картини «Я, ти, він, вона».

«Хороший фільм – я сам був у кінотеатрі зі своєю дівчиною. Я так розумію, що це провадження було відкрито на підставі ухвали суду. Громадська організація заявила про те, що «Студія Квартал 95» нецільово використали кошти, оскільки стрічка не була належно озвучена», – пояснив Назар Холодницкий.

На виконання ухвали суду це провадження було зареєстроване. Наразі, як зазначив очільник САП, прокурори повинні розібратися, чи є в цій справі підслідність НАБУ.

«У мене є сумніви щодо того, чи це підслідність НАБУ. Адже на момент роботи над цим фільмом Володимир Зеленський не був ні кандидатом у президенти, ні представником держави, щоб бути суб’єктом нашого розслідування. Щодо перспективи справи, то наскільки я знаю, кошти були повернуті до державного бюджету ще до всіх проваджень», – зазначив Холодницький.

Прокурор припустив, що це провадження – спроба знову затягнути антикорупційні органи в політику.

«Я радий, що принаймні ми в САП протягом усієї передвиборчої президентської кампанії зробили все можливе, щоб залишитися аполітичними. Бо до мене не ходили «ходоки» на прийом із деякими «квазіантикорупційними» громадськими активістами», – зауважив Назар Холодницкий.

Холодницький прокоментував і зустріч директор НАБУ Артема Ситника з активістом Віталієм Шабуніним, а також із адвокатом та членом команди Володимира Зеленського Андрієм Богданом під час передвиборчої компанії.

Ведуча програми зауважила, що голова громадського контролю НАБУ Галина Янченко, як з’ясувалося, вже півроку була активним учасником команди Володимира Зеленського. Відтак, чи допустимі такі кроки, і чи потрібно в таких випадках складати повноваження?

«На мою думку, така обставина повністю дискредитує як НАБУ, так і в цілому антикорупційну реформу в державі. Адже людина, яка очолює той орган, який має бути наглядачем від суспільства, фактично грає на стороні однієї з політичних сил. А потім, мені дедалі важче переконувати громадськість, що ми є каральний орган без будь-якої політичної приналежності», – визнав Холодницький.

СИТНИК РОЗПОВІВ АДВОКАТУ КОЛОМОЙСЬКОГО ПРО ТЕ, ЩО ЗАВАЖАЄ НАБУ «ПРАЦЮВАТИ ЕФЕКТИВНО»

«Пригадайте нічні поїздки до президента або візити одного з антикорупційних активістів разом з адвокатом одного з олігархів у нічній час до Артема Ситника. Такі візити мають бути або анонсовані, або ж постфактум прокоментовані, що вимагає громадське суспільство.

Я вважаю, що особливо у період передвиборчої кампанії задля збереження аполітичності всієї антикорупційної структури такі зустрічі мали би бути відмінені. В іншому випадку потім з’являються саме такі розслідування Бігуса. Але хто ходить до Артема Ситника в нічний час, або до кого ходить він – не є предметом нашого нагляду. Ми наглядаємо за провадженнями», – підкреслив Назар Холодницький.

ДБР РОЗПОЧАЛО СЛІДСТВО ЩОДО ІМОВІРНОГО ВТРУЧАННЯ СИТНИКА У ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА США