» Холодницький звинуватив НАБУ у спробі дискредитувати прокурора який розслідує справу Роттердам+

25 червень 2022, Субота, 16:03

Холодницький звинуватив НАБУ у спробі дискредитувати прокурора який розслідує справу Роттердам+

9 Жовтня 2018г.
Холодницкий_сука

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) намагається дискредитувати прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), що займається так званою справою "Роттердам+". Про це в інтерв'ю Євгену Кисельову на телеканалі "Прямий" заявив заступник генерального прокурора - керівник САП Назар Холодницький, повідомляють Українські Новини.

"Дійсно, їх чомусь зацікавила саме прокурор, що веде найважливішу справу - "Роттердам+". Саме про цього прокурора йдеться. Розумієте? Для чого це робиться? Для того, щоб потім або перекласти провину за свої якісь огріхи, або я не знаю... Але людина, яка належним чином здійснює процесуальне керівництво з цієї надважливої справи для кожного з нас, - йде спроба її дискредитувати, вибити або іншим чином якимось забрати її з цієї справи. І в цьому пряма участь Антикорупційного бюро", - підкреслив Назар Холодницький.

Колишній заступник генерального прокурора України Олексій Баганець вважає, що спроби НАБУ дискредитувати або чинити тиск на прокурора САП пов'язані з тим, що детективи не добилися успіхів у розслідуванні справи "Роттердам+". Він пояснив, чим саме заважає прокурор САП детективам НАБУ.

"Прокурор здійснює процесуально-прокурорський нагляд. Це означає, що якщо детективи хочуть звернутися до суду або їм треба отримати погодження будь-яких процесуальних заходів - потрібно узгодження прокурора. А якщо прокурор не погодив - тобто, немає для цього законних підстав - вони не мають права проводити такий захід", - розповів Олексій Баганець.

Але найголовніше в цій ситуації, за словами екс-заступника генпрокурора - це те, що термін 18 місяців, відведений для розслідування справи "Роттердам+", вже закінчується.

"Після поправки, внесеної Лозовим, у нас максимальний термін розслідування тяжких злочинів - 18 місяців. І якщо нікому не повідомлено підозру, то потрібно таке провадження закривати. Такий закон є. Звичайно, прокурор у цій ситуації, якщо детективи займаються беззаконням, може їм перешкоджати - не давати можливості порушувати права людини і громадянина. Адже детективам НАБУ хочеться мати результат, а умінь немає. Звичайно, вони йдуть вже на порушення закону", - резюмував Олексій Баганець.

Колишній заступник генпрокурора додав, що детективи НАБУ не вперше спрямовували свої дії на те, щоб дискредитувати наглядових прокурорів.