Відносини між Сполученими Штатами та Міжнародним кримінальним судом мають тривалу історію, зазначив речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий під час брифінгу. Він прокоментував ситуацію, пов’язану з новими санкціями Вашингтона проти МКС, зазначивши, що це питання не викликає занепокоєння в українському керівництві.
Про це розповідає Резонанс
Міжнародний кримінальний суд як важливий інструмент правосуддя
«Мені здається, що не зараз почалося таке ставлення США до Міжнародного кримінального суду, воно було й раніше. Ми переконані, що МКС продовжить виконувати важливі функції в кейсі України, а саме – притягнення російських злочинців до відповідальності», – підкреслив Тихий, додавши, що Україна активно співпрацює з МКС для просування справ.
Він також висловив свою думку, що рішення США не має прямого стосунку до українських справ, і висловив сподівання, що це не вплине на здатність суду забезпечити правосуддя для жертв російської агресії. «МЗС вважає Міжнародний кримінальний суд важливим інструментом у притягненні воєнних злочинців до відповідальності», – зазначив він.
Санкції США та їхній вплив на МКС
Тихий також підкреслив важливість збільшення кількості ордерів на арешт від МКС у справах проти російських злочинців, зокрема тих, хто вчиняє страти українських військовополонених, займається депортацією дітей та обстрілює цивільних осіб в Україні. «Багато роботи ще попереду, і ми переконані, що ця робота з МКС ще триватиме», – додав речник Міністерства закордонних справ.
Нагадаємо, що Президент США Дональд Трамп підписав указ про запровадження санкцій проти Міжнародного кримінального суду, зазначивши, що ці заходи стосуються осіб, які беруть участь у розслідуваннях щодо американців та їхніх союзників. У документі також називаються «необґрунтованими» ордери на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу та колишнього міністра оборони Йоава Галанта. Водночас МКС засудив це рішення, зазначивши, що продовжить забезпечувати «справедливість і надію» у всьому світі.
Слід зазначити, що США та Ізраїль не є учасниками Римського статуту, на підставі якого в 2002 році було створено МКС. Цей статут підписали 137 країн, а 125 держав ратифікували.