Київська прокуратура викрила ще одну групу чорних реєстраторів - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

04 июль 2020, Суббота, 05:31

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Київська прокуратура викрила ще одну групу чорних реєстраторів

18 октября 2019г.

Київською місцевою прокуратурою № 10 спільно із lепартаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України виявлено злочинну групу, учасники якої незаконно вивели з комунальної та приватної власності десятки об’єктів нерухомості.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу прокуратури Києва. Як встановило слідство, з 2011 по 2012 роки зловмисники, використовуючи інформацію ЖЕКів, підшуковували квартири, у яких тривалий час ніхто проживає чи відсутні  господарі, а також квартири з наявною заборгованістю з оплати комунальних платежів.

Отримавши вказану інформацію, а також технічні характеристики ціх об’єктів, зловмисники, використовуючи підроблені ухвали судів, змінювали власників квартир на підставних осіб, а саме житло у подальшому перепродавали добросовісним набувачам.

Крім того, маючи у своєму володінні інформацію про об’єкти комунального майна, з метою виведення його з переліку вільних нежитлових приміщень, брали участь у конкурсі за право оренди цих приміщень, за наслідками якого укладались відповідні договори.

У подальшому зловмисники замовляли технічну інвентаризацію вказаних приміщень, а отриману інформацію разом із анкетними даними підставних осіб вносили до підроблених ухвал суду і таким шляхом здійснювали перереєстрацію права власності.

Незважаючи на тривалий термін, що сплив після вчинення злочинів, Київської місцевої прокуратури №10 та департаменту стратегічних розслідувань НПУ вдалось встановити осіб, причетних до незаконних оборудок з нерухомим майном.

На даний час, за наслідками досудового розслідування 4 особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2,4 ст.190, ч.4 ст.358, ч.2 ст.209 КК України, а саме у заволодінні двома квартирами фізичних осіб та трьома об’єктами комунальної власності.

Вартість незаконно відчуженого майна становить понад 10 млн грн. Відносно всіх об’єктів заявлено позови про витребування із незаконного володіння.

Крім того, встановлено, що предметом злочинного посягання стали ще понад 20 об’єктів нерухомості на території міста Києва. Досудове розслідування за вказаними фактами триває.