» Київський райсуд Полтави призначив розгляд справи покійного Кернеса на квітень

18 серпень 2022, Четвер, 10:09

Київський райсуд Полтави призначив розгляд справи покійного Кернеса на квітень

25 Березня 2021г.
Архів

Київський райсуд Полтави призначив до судового розгляду справу щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців Віталія Блінника та Євгена Сміцького. 

Як інформує Interfax-Україна, кримінальне провадження призначено до судового розгляду на 7 квітня 2021 року, передає Резонанс 25 березня.

Нагадаємо, Кернес помер на 62-му році життя 16 грудня 2020 року в берлінській клініці "Шаріте", де проходив лікування після ускладнень від COVID-19.

29 січня 2021 року суд вирішив не закривати справу стосовно Кернеса у зв'язку з його смертю і продовжити розгляд, оскільки на цьому наполягали родичі обвинуваченого та захист.

"КПК передбачає, що кримінальне провадження закривається через смерть обвинуваченого, крім випадків, якщо подальше розслідування є необхідним для реабілітації померлого. Його родина та захист сподіваються довести у суді невинуватість Геннадія Кернеса", - зазначив у коментарі Резонансу його адвокат Олександр Гунченко. Також правник послався на практику Касаційного кримінального суду Верховного суду від 20 листопада 2019 року.

Як повідомлялось, 31 січня 2020 року Полтавський апеляційний суд задовольнив апеляційні скарги на ухвалене в серпні 2018 року рішення суду першої інстанції у справі стосовно Кернеса, Блінника та Сміцького і направив справу на новий розгляд до Київського районного суду Полтави.

РСУ ЗАЯВИЛА ПРО НЕПРИПУСТИМІСТЬ ПРИТЯГНЕННЯ СУДДІ ДО КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА УХВАЛЕННЯ СУДОВОГО РІШЕННЯ

25 січня 2014 року невідомі напали на учасників маршу на підтримку Євромайдану в Харкові. Того самого дня депутат Харківської облради Іван Варченко (ВО "Батьківщина") заявив про викрадення двох активістів Євромайдану - Олександра Кутяніна та Олексія Ряполова "після того, як вони знімали номери автомобілів "друзів Кернеса" біля готелю "Національ". Пізніше відділ зв'язків із громадськістю ГУ МВС України в Харківській області повідомив, що інформація про викрадення активістів Євромайдану не підтвердилася.

2 березня 2015 року Кернесу було повідомлено про підозру в скоєнні злочинів, передбачених ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 127 (катування), ч. 2, 3 ст. 27, ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України та про завершення досудового розслідування. Його охоронцям було пред'явлено підозру за ч. 2 ст. 146, ч. 2 ст. 127, ч. 1 ст. 129 КК України.

26 березня 2015 року Генеральна прокуратура передала обвинувальний акт до Дзержинського райсуду Харкова.

2 квітня 2015 року Вищий спеціалізований суд України (ВССУ) оголосив резолютивну частину рішення щодо перенесення розгляду справи Кернеса до Київського райсуду Полтави. 10 серпня 2018 року суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов ухвалив постанову, в якій розцінив систематичну неявку прокурорів на дебати у справі міського голови Харкова Кернеса та його охоронців Блінника та Сміцького як відмову від обвинувачення і закрив кримінальне провадження.

Це рішення оскаржили прокуратура, а також потерпілий Сергій Ряполов і його представник, адвокат Тетяна Зелькіна. Посилаючись на суттєві порушення КПК, допущені під час розгляду справи в суді першої інстанції, вони вимагали скасувати рішення Київського райсуду Полтави та призначити новий розгляд справи.

Кернес неодноразово заявляв, що не скористається можливістю закрити справу у зв'язку із закінченням термінів давності і домагатиметься виправдувального вироку.

ДЕЛО КЕРНЕСА – ЭКЗАМЕН ДЛЯ ГЕНПРОКУРОРА

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram