29 березень 2024, П'ятниця, 04:10

Кількість звернень щодо домашнього насильства стрімко зростає щороку, – Венедіктова

23 Квітня 2021г.
045a6945

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова взяла участь у засіданні Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Захід відбувся у Кабінеті Міністрів України під головуванням Віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної та за участі дружини Президента України Олени Зеленської.

Про це повідомляє Резонанс 23 квітня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

Учасники зібрання обговорили боротьбу із домашнім насильством. Зокрема, презентовано напрацювання Стратегічної сесії з питань протидії насильству за ознакою статі, зокрема домашньому, «Протидія – спільна дія», що відбулася за ініціативи Першої Леді.

«Саме сформована стратегія дасть змогу синергічно об’єднати зусилля стейкхолдерів і створити дороговказ спільних завдань та дій. Кількість звернень щодо домашнього насильства стрімко зростає щороку: 140 тисяч у 2019, понад 200 тисяч на тлі карантинних обмежень у 2020. 86% звернень надходять від жінок, 12% від чоловіків і 2% від дітей. Усе більше потерпілих відмовляються мовчати й приховувати «сімейну таємницю» за сімома замками. Щодня правоохоронці реєструють близько 570 повідомлень від жертв насильства», – заявила Ірина Венедіктова.

Генпрокурор наголосила, що протидія домашньому та гендерно зумовленому насильству нею визначена одним із пріоритетів роботи прокуратури і системна діяльність на цьому напрямі розпочалася.

«За даними ООН, кожне друге вбивство вчинено членом родини або колишнім партнером. Тож сьогодні прокурори здійснюють аудит кримінальних проваджень, що пов’язані з домашнім насильством, однак з якихось причин не кваліфіковані саме за цією ознакою. Окрім міжнародних інституцій, безцінною інформацією оперують громадські організації, і ми розпочали тісну співпрацю з ними. Це дає змогу отримувати дані про найактуальніші проблеми та оперативно реагувати на них. А координатори неурядового сектору вже знають до кого звернутись, якщо виникли проблеми під час досудового розслідування», – додала Ірина Венедіктова.

Вона також розповіла, що сегмент злочинів, пов’язаних з домашнім насильством, настільки значний та особливий, що планується впровадження спеціалізації прокурорів. Для їх діяльності будуть розроблені відповідні стандарти, дотримання яких стане обов’язковим, а в курсах навчання Тренінгового центру прокурорів України гендерна складова стане обов’язковою для всіх прокурорів.

«Домашнє та гендерно зумовлене насильство є публічною проблемою і для можливості застосування всіх механізмів захисту особи від насильства важливим кроком України є ратифікація Стамбульської конвенції. Я підписала офіційну позицію Офісу Генпрокурора щодо відсутності будь-яких перешкод для запуску цієї процедури. Переконана, що для реалізації задуманого нам потрібна, зокрема, потужна інформаційна кампанія. Треба доносити суспільству тезу: Досить толерувати насильство!», – зауважила Генпрокурор.

На засіданні комісії також була презентовано дорожню карту удосконалення роботи Урядової «гарячої лінії» 15-47 із запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації. Крім цього, учасники обговорили створення спеціалізованих служб підтримки для постраждалих та подальшу розбудову притулків для них за рахунок державної субвенції.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram