25 липень 2024, Четвер, 21:24

Кім Чен Ин на зустрічі з Путіним висловив підтримку Росії у війні проти України

19 Червня 2024г.

У Пхеньяні відбуваються переговори російського президента Володимира Путіна з керівником Північної Кореї Кім Чен Ином.

На переговорах з Путіним Кім заявив, що уряд КНДР «висловлює повну підтримку та солідарність російському уряду, армії та народу у виконанні спеціальної військової операції», тобто у війні проти України. На думку Кіма, війна триває «для захисту суверенітету, інтересів безпеки та територіальної цілісності».

Путін у своєму виступі нагадав про історичні зв ’язки Росії та КНДР, у тому числі про участь радянських льотчиків у Корейській війні 1950-53 років. Він також розкритикував Сполучені Штати та знову похвалив Пхеньян за підтримку Росії у війні в Україні.

Раніше перед цим візитом Путін подякував КНДР за «тверду підтримку» війни РФ проти України.

Після переговорів делегацій Путін і Кім, як повідомляється, продовжили розмову віч-на-віч, після чого підписали договір про стратегічне партнерство, який, за словами Путіна, буде «основою наших відносин на тривалу перспективу».

Путін прилетів до столиці КНДР ввечері 18 червня. Це його другий візит до країни, перший був 2000 року. В аеропорту його зустрічав особисто Кім Чен Ин.

Лідери країн кілька разів обнялися на червоній доріжці, а потім довго запрошували один одного першим сісти у лімузин. На вулицях Пхеньяна розвісили російські прапори та портрети Путіна.

За твердженнями Південної Кореї і країн Заходу, Північна Корея минулого року розпочала масштабні постачання зброї і боєприпасів Росії для використання у війні проти України. Це – порушення міжнародних санкцій проти КНДР, яких Росія зобов’язалася дотримуватись. У Москві й Пхеньяні факти постачання зброї заперечували.