» Кличко про обшуки в комунальних підприємствах Києва

16 серпень 2022, Вівторок, 10:36

Кличко про обшуки в комунальних підприємствах Києва

6 Червня 2021г.


Міський голова Києва Віталій Кличко прокоментував низку обшуків у київських комунальних підприємствах. В інтерв’ю Радіо Свобода він заявив, що київська адміністрація «завжди вітає правоохоронців», але висловив думку, що обшуки політично вмотивовані.

«Багато обшуків проходить. Ми завжди вітаємо правоохоронців. Якщо вони приходять, то готові надати усі документи. Ключова складова моєї роботи – абсолютна прозорість і звітність. Звітність перед громадою, правоохоронцями. Але є одне «але», – пожартував мер.

Кличко висловив переконання, що правоохоронці отримали вказівки провести обшуки в Головному інформаційно-обчислювальному центрі та «Дирекції керівництва будівництва шляхово-транспортних споруд міста Києва» від Офісу президента.

Читайте також: ДФС розслідує 9 проваджень за фактом посягання на кошти бюджету Києва

«Київ великий, але тим не менше люди одне одного знають. І правоохоронці також дають інформацію: нарада була в Офісі президента, де було поставлене завдання … чекайте гостей. Добре. Чекаємо», – сказав він.

За твердженням міського голови, Київська міська державна адміністрація здійснила 385 аудитів, передала висновки щодо порушень правоохоронним органами, але роками «нічого не відбувалося».

«Повертаємося до тих часів, коли в окремій будівлі збираються всі силовики – і їм дають завдання. Таке ми вже проходили. Коли авторитарний режим – це як в часи Януковича, коли правоохоронцям дають завдання. Це неправильно і недемократично... З іншого боку, я однозначно можу підтвердити, що нас звинувачують в несплаті податків. Дав завдання – перевірили – всі комунальні підприємства податки сплатили», – заявив він.

Кличко додав, що, якщо до порушень вдавалися підрядники міської влади, які виконували роботи на замовлення, то правоохоронці мали б перевіряти їхню діяльність. Наявність порушень з боку КМДА він заперечує.

«Найцінніше, що в мене є – це моя репутація. І я дуже уважно до цього питання ставлюся. І однозначно хтось хоче зробити таку загальну картину, що Кличко – «корупціонер», розповсюджується інформація. Так, дійсно, корупція є. Ми боремося і однозначно презентуємо публічно, офіційно такі випадки, які відбуваються. Але маніпуляції з цим питанням мене обурють», – каже міський голова Києва.

Офіс президента наразі не коментував цю заяву Віталія Кличка.

Обшук у комунальному підприємстві «Головний інформаційно-обчислювальний центр» («ГІОЦ») провела Державна фіскальна служба 2 червня – там заявили про відсутність «об’єктивної причини» для цього.

Київська міська прокуратура повідомила минулого місяця, що провела понад 60 обшуків у Києві – у комунальних підприємствах і в підрозділах КМДА. Також обшук відбувся вдома в голови виконавчого комітету політичної партії «УДАР» Артура Палатного.

Міський голова Києва Віталій Кличко назвав обшуки у комунальних підприємствах тиском на столичну владу і придушенням місцевого самоврядування.