15 квітень 2024, Понеділок, 04:49

Кличко розповів, як планує боротися із заторами у Києві

6 Червня 2021г.


Міський голова Києва Віталій Кличко в інтерв’ю Радіо Свобода розповів, що робить міська влада для подолання заторів.

«Я хотів би нагади, що 40% транспорту – це транзитний транспорт, який їде через Київ. Минулого року в Києві зареєстровано 200 тисяч нових автівок. З одного боку, це добре, що люди мають гроші і користуються. Щоб вирішити це питання, ми зараз наводимо порядок, розставляємо стовпчики, щоб автівки не паркувалися на тротуарах, збільшуємо місця для паркування. Наступне питання – перехоплюючі паркінги, де можна залишити автівку. Якщо залишаєш автівку у невстановленому місці, потрібно буде платити штрафи, евакуація», – сказав Кличко.

За його словами, місто також розглядає проєкти побудови підземних паркінгів.

«Зараз місто, а особливо центр щільно забудований. І ми розглядаємо багато проєктів підземних паркінгів, шукаємо інвесторів, тому що це недешеві проєкти, але якісні і дають гарний прибуток на довгострокові інвестиції. І зараз вже «Київське інвестиційне агентство» запропонувало біля парку Шевченка і на Михайлівській площі біля МЗС підземний паркінг, на Подолі, в урочищі Кожум’яки буде підземний паркінг», – додав мер.

Він наголосив, що систематизація дорожнього руху, особливо в центрі міста, потребує багато кроків. «Алгоритм дій у нас вже є прописаний. Нам потрібно буде (я кажу відверто) 2-3 роки для того, щоб більш-менш систематизувати цю роботу», – заявив Кличко.

Мер також заперечив, що робота евакуаторів у Києві побудована на можливих корупційних схемах. «Що стосується евакуації, все робиться прозоро. Це спекуляція, що там якась корупційна схема. Взагалі немає! Ми абсолютно прозорі. Запрошую, якщо є можливість, правоохоронців – нехай вони перевірять. Я дам завдання, щоб розклали всі складові. Але я вважаю злочином, коли стоїть знак «паркування заборонено», а паркують там, де хочуть», – наголосив Кличко.

За підсумками 2020 року столиця України опинилася на 7-му місці за рівнем заторів у світі, говорить дослідження рейтингу TomTom. На 6-му та 8-му місцях – індійські міста, відповідно, Бангалор та Нью-Делі.

У Європі Київ – 2-й за рівнем заторів, поступаючись Москві та Стамбулу. Протягом лише 2020 року завантаженість київських доріг зросла на 2 відсотки. За підрахунками авторів рейтингу, щодня кияни та гості столиці втрачають на дорогах близько пів години.

Читайте також: 9 днів у заторах: дороги Києва перевантажені у кілька разів