03 грудень 2023, Неділя, 18:54

КМЄС побачила змову у виборах до РГК при ДБР (документ)

4 Вересня 2018г.
999

Консультативна місія Європейського Союзу в Україні у офіційному документі, копію якого направлено директору Державного бюро розслідувань Роману Трубі, висловила "стурбованість з приводу формату процедури голосування" під час виборів до Ради громадського контролю при ДБР та підтвердила "свою рекомендацію процедури онлайн-голосування". КМЄС вважає, що "формат процесу голосування 30 березня 2018 року викликає занепокоєність, а це може підірвати довіру суспільства до Ради громадського контролю у майбутньому".

"В цілому процес голосування можна вважати прозорим, але не демократичним, оскільки дозволяє припустити існування змови між групою НУО, які голосували один за одного", - наголосили експерти у висновку, копію якого передав Резонансу адвокат, партнер АО Barristers Олексій Шевчук.

Крім цього КМЄС вважає, що "дотримання найважливіших мінімальних стандартів, таких як перевірка особистості зарєєстрованих учасників і забезпечення конфеденційності голосування, є необхідним для коректності процедури вибору".

Представники Консультативної місіє ЄС спостерігали за перебігом виборів до РГК при ДБР за письмовим запрошенням його директора Р. Труби.

ОАСК ПЕРЕНІС НА ВЕРЕСЕНЬ РОЗГЛЯД АДМІНПОЗОВУ ЩОДО УТВОРЕННЯ РГК ПРИ ДБР

Як раніше заявляв Резонансу адвокат О. Шевчук, директор ДБР Р. Труба "застосував незареєстрований Порядок проведення конкурсу для призначення на посади у Державному бюро розслідувань, затвердженого Наказом ДБР №4 від 30.01.2018 року, чим перевищив свої службові повноваження, а відтак в його діях вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 365 КК України". Відповідну заяву про вчинення кримінального правопорушення 19 березня 2018 року в порядку ст. 214 КПК України було доправлено до Генеральної прокуратури.

ОЛЕКСІЙ ШЕВЧУК ЗМУСИВ ПРОКУРАТУРУ РОЗПОЧАТИ СПРАВУ ДБР