З понеділка, 12 травня, має розпочатися повне і безумовне припинення вогню щонайменше на 30 днів. Таке рішення було ухвалено під час засідання «коаліції охочих» у Києві за участю лідерів чотирьох європейських країн: Німеччини, Франції, Польщі та Британії. Онлайн-засідання також відвідали представники з двох десятків інших країн.
Про це розповідає Резонанс
«Ми разом вимагаємо цього від росії. Ми знаємо, що нас підтримують у цьому Сполучені Штати Америки. Безумовне припинення вогню – означає без будь-яких умов», – наголосив президент України Володимир Зеленський.
Президент України підкреслив, що будь-які спроби висунути умови є спробою затягнути війну та зірвати дипломатичні зусилля. Йдеться про всеосяжне припинення вогню в повітрі, на морі та на суші.
У разі, якщо росія не прийме умови про 30-денне припинення вогню або порушить домовленість, союзники України в межах «коаліції охочих» готові вжити заходів, зокрема посилити санкції проти російської федерації.
«У разі порушення цього припинення вогню ми погодились, що будуть масовані санкції. Вони будуть зараз готуватися і координуватися між американцями і європейцями», – заявив президент Франції Еммануель Макрон.
Серед країн, які забезпечать моніторинг припинення вогню, є Сполучені Штати.
На зустріч «коаліції охочих» 10 травня до Києва прибули президенти і прем’єри з різних країн. Після зустрічі лідери провели «продуктивну» телефонну розмову з президентом США щодо мирних зусиль.
«Україна та всі союзники готові до повного безумовного припинення вогню на суші, в повітрі та на морі щонайменше на 30 днів, починаючи з понеділка», – зазначив міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
Крім того, він додав, що якщо росія погодиться і буде забезпечено «ефективний моніторинг», це може призвести до тривалого припинення вогню і заходів, що сприятимуть мирним переговорам.
Президент України також анонсував саміт «коаліції охочих», у якому братиме участь і президент Франції.
Президент США Дональд Трамп закликав до 30-денного безумовного припинення вогню між росією та Україною. У випадку невиконання цих умов, Вашингтон та його партнери запровадять нові санкції.
Коаліція об’єднує Велику Британію, Данію, Естонію, Фінляндію, Ісландію, Латвію, Литву, Нідерланди, Норвегію, Швецію та Україну.