» Від Шевченківського райсуду Коба Руставський отримав екстрадиційний арешт до 8 червня, – прокуратура Києва

05 грудень 2022, Понеділок, 10:45

Від Шевченківського райсуду Коба Руставський отримав екстрадиційний арешт до 8 червня, – прокуратура Києва

10 Квітня 2020г.
7

За клопотанням прокуратури міста Києва суд застосував екстрадиційний арешт строком на 2 місяці відносно «злодія в законі» Коби Шемазашвілі, який з 2016 року перебуває у міжнародному розшуку.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури Києва, передає Резонанс 10 квітня.

Затримання 46-річного кримінального авторитета на прізвисько Коба Руставський відбулося 1 березня 2020 в одному з приватних будинків Дарницького району столиці, - нагадали у столичній прокуратурі.

Згідно з обліками Генерального секретаріату Інтерполу вказаний громадянин знаходиться у міжнародному розшуку за підозрою у відмиванні коштів, скоєному членом злочинної організації, який займав у ній керівну посаду, а також у спробі вбивства на території Королівства Іспанія.

Відповідно до ухвали суду арештант перебуватиме під вартою у Київському слідчому ізоляторі до вирішення Офісом Генерального прокурора питання про його екстрадицію компетентним органам Королівства Іспанії для притягнення до кримінальної відповідальності.

За даними Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції, Коба Руставський (Шемазашвілі Коба Шалвович, 1974 р.н.) став другим "злодієм у законі", затриманим в Україні цього року.

За даними правоохоронців, він належить до одного з найвпливовіших кланів у кримінальному середовищі. Тривалий час був опікуном "коронованих" представників злочинного світу Іспанії, з якими досі підтримує дружні стосунки. З 2016 року розшукують правоохоронні органи Іспанії за вчинення особливо тяжких злочинів. А саме – за створення злочинної організації, замовне вбивство у Франції та зберігання майна, здобутого злочинним шляхом.

Як писав Резонанс 4 березня з посиланням на прес-службу Нацполіції., "злодія в законі" Кобу Руставського взяли під варту на 40 діб. Таке рішення виніс Дарницькій районний суд міста Києва, розглянувши клопотання Київської місцевої прокуратури №2. Наразі він поміщений до СІЗО у Чернігівській області.

З ПОЧАТКУ РОКУ В УКРАЇНІ ЗАТРИМАНО ЧОТИРЬОХ «ЗЛОДІЇВ У ЗАКОНІ» ТА ОДНОГО — ЗАСУДЖЕНО, — ДСР