» Колегія ВАКС звертає увагу на потребу у належній організації підтримання публічного обвинувачення прокурорами

04 грудень 2022, Неділя, 19:27

Колегія ВАКС звертає увагу на потребу у належній організації підтримання публічного обвинувачення прокурорами

8 Травня 2020г.
936942_news

У Вищому антикорупційному суді на 5 травня 2020 року було призначене судове засідання за обвинуваченням колишньої начальниці управління капітального будівництва Волинської обласної державної адміністрації у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України. Цього ж дня до ВАКС надійшло клопотання від старшого групи прокурорів у вказаному кримінальному провадженні щодо відкладення судового засідання. У своєму клопотанні прокурор вказував на те, що 5 травня він бере участь в іншому судовому засіданні, а решта прокурорів не обізнана з матеріалами справи і тому не можуть взяти участь у судовому засіданні.

Про це повідомляє Резонанс 8 травня із посиланням на прес-центр Судової влади України.

Колегією суддів Вищого антикорупційного суду судовий розгляд був відкладений, а причину неприбуття прокурора у судове засідання визнано неповажною. Відповідно до постанови про призначення групи прокурорів, до складу групи входять 6 прокурорів. Про черговий розгляд зазначеного судового засідання належно були повідомлені усі учасники судового провадження, у тому числі Спеціалізована антикорупційна прокуратура, проте жоден із зазначених прокурорів в судове засідання не прибув. Окрім того, суду не надано належного підтвердження зайнятості інших прокурорів, які входять до складу групи прокурорів. Поряд із цим, судове засідання, на яке посилався прокурор у клопотанні, відбувалось у тому ж приміщенні, що і розгляд справи за обвинуваченням експосадовці Волинської ОДА. Згідно з розкладом судових засідань ці справи не були призначені в один час.

Зауважимо, що колегія ВАКС раніше вже зверталася до керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора щодо забезпечення належної підготовки сторони обвинувачення у вказаній справі. У січні поточного року ВАКС довелось відкласти судове засідання через відсутність матеріалів кримінального провадження у прокурора.

Зважаючи на викладене, колегія ВАКС вдруге звернулася із листом із проханням ужити відповідних заходів для забезпечення прибуття прокурорів САП у судові засідання у справі за обвинуваченням колишньої начальниці управління капітального будівництва Волинської обласної державної адміністрації у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.