25 вересень 2023, Понеділок, 20:41

Колишнього посадовця КМДА підозрюють у незаконній передачі держмайна профспілкам

25 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 24 жовтня. Резонанс. Працівники ДБР повідомили про підозру колишньому начальнику Головного управління майном КМДА, який незаконно передав право власності на державне майно профспілкам. Зокрема, йдеться про Будинок профспілок, готельний комплекс "Турист", курорт "Пуща Водиця", інформує Резонанс з посиланням на сторінку відомства у Telegram.

Цитата

"Спільно з працівниками СБУ задокументовано, що починаючи з 1992 року і по теперішній час посадовці Федерації професійних спілок України та підконтрольних Федерації приватних акціонерних товариств, за попередньою змовою групою осіб, незаконно оформлювали право власності на державне майно, а потім відчужували курортно-оздоровчі, спортивні, туристичні та інші державні комплекси", - йдеться в повідомленні.

Деталі

На момент скоєння злочинів загальна сума сягала понад 300 мільйонів гривень, на сьогодні вартість об'єктів удесятеро більша, інформують працівники ДБР.

Зазначається, що всупереч вимогам законодавства чиновник КМДА видавав накази з оформлення права власності на майнові комплекси та об’єкти нерухомості. Зокрема він незаконно оформив право власності на майнові комплекси/об’єкти нерухомого майна, а саме:

  • будинок Профспілок на Майдані Незалежності,
  • будинок площею 3 тис. 720 кв. м на вулиці Хрещатик,
  • виробничо-адміністративний будинок на вулиці Шота Руставелі у Києві,
  • готельний комплекс "Турист",
  • майновий комплекс загальною площею 3 тис. 338 кв. м на вулиці Трутенка,
  • відділення санаторію ім. 1-го Травня, курорт Пуща-Водиця,
  • майновий комплекс на вулиці Гамарника площею 3 тис. 988 кв. м тощо.

Чиновнику повідомили про підозру за фактом зловживання своїм службовим становищем в інтересах інших юридичних осіб, використанні службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки. Йому загрожує до 6 років позбавлення волі. Наразі досудове розслідування триває.

Нагадаємо

ДБР блокувало корупційну схему чиновників Дніпропетровської області, які намагалися нажитися на продажі гуманітарної допомоги під час війни.