24 квітень 2024, Середа, 05:34

Колишньому заступнику Полторака вручили підозру у справі закупівлі неякісних бронежилетів

20 Жовтня 2020г.
Caeef1101664e8a11e2003e0598089004657d728

У справі про неякісні бронежилети слідчі Державного бюро розслідувань вручили повідомлення про підозру колишньому заступнику міністра оборони генерал-лейтенанту Олегу Шевчуку.

Про це повідомляє Резонанс 20 жовтня із посиланням на телеграм-канал ДСК.

- Військове командування на найвищих рівнях знало, що такі бронежилети не можна приймати на озброєння, оскільки солдати залишаться беззахисними на передовій. Але замість того, щоб забракувати всю партію, дало команду «закрити очі» і прийняти товар. У підсумку маємо втрачене Міністерство оборони і купу непотрібного металу, - твердить ДСК.

Раніше правоохоронці повідомляли про розслідування факту заволодіння посадовим особам Міністерства оборони України грошовими коштами у сумі 61 677 000 гривень, які використані на закупівлю бронежилетів «Корсар М3с 1-4», що не відповідають вимогам ДСТУ та технічним умовам.

Як писав Резонанс торік у листопаді з посиланням на Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України, п‘ятьом військовопосадовцям - керівнику структурного підрозділу Міністерства оборони, його двом заступникам та начальникам управління та відділу повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 426 (Бездіяльність військової влади в умовах особливого періоду) Кримінального кодексу України. У межах кримінального провадження було встановлено, що один із керівників структурного підрозділу Міноборони, а також його заступники та начальники відділів заздалегідь були обізнані про невідповідність речового майна встановленим технічним вимогам.

За словами представника ДСР,  "достовірно знаючи, що бронежилети браковані та становлять загрозу життю і здоров’ю військовослужбовців, допустили їх постачання та приймання до ЗСУ". Із метою прикриття цього факту посадовці видавали офіційні документи із завідомо недостовірними відомостями щодо відповідності придбаного речового майна нормам та стандартам діючого законодавства.

Крім того, як твердять правоохоронці, бронежилети були придбані за завищеними цінами.

Вилучені під час санкціонованих обшуків зразки слідство направило на експертне дослідження, результати якого лише підтвердили невідповідність бронежилетів технічним вимогам (прострілюються).

За даними ЗМІ, 11 листопада суд обрав тримання під вартою або заставу у 76 млн грн генерал-майору, начальнику Головного управління матеріального забезпечення МОУ Дмитру Марченку.

СУД ДОЗВОЛИВ ГЕНЕРАЛУ ПОЧТАРЕНКУ ВИЙТИ ПІД ЗАСТАВУ 76 МЛН ГРН

Загалом було закуплено 20 тис бронежилетів поганої якості і намети, не придатні для проживання. Усього за завищеними цінами закупили 100 тис. комплектів військової форми, при цьому за кожен вид одягу було переплачено близько 10 млн грн.

У липні 2019 ДБР оприлюднило розмови працівників Міноборони, які закупили бронежилети Корсар, знаючи, що вони прострілюються і не відповідають технічним вимогам.

ОНОВЛЕНО: Офісом Генерального прокурора повідомлено про підозру колишньому заступнику міністра оборони України у бездіяльності військової влади, що спричинила тяжкі наслідки, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, в умовах особливого періоду (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 426 КК України).

Встановлено, що працівники Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України з квітня по червень 2019 року здійснили закупівлю та прийом індивідуального обмундирування – 11 тисяч бронежилетів, які за своїми властивостями не спроможні захистити військовослужбовців від уражень вогнепальною зброєю. Колишній посадовець, знаючи вказані обставини, не вжив заходів щодо неприйняття такої продукції, внаслідок чого державі спричинено 42 млн грн збитків.

Наразі у кримінальному провадженні повідомлено про підозру восьми особам, шестеро з яких на час вчинення злочину перебували на керівних посадах у Міністерстві оборони України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого у м. Києві.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram