Командира в/ч покарали гауптвахтою за те, що не повідомив військового прокурора про злочин військовослужбовців - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

01 май 2020, Пятница, 03:48

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Командира в/ч покарали гауптвахтою за те, що не повідомив військового прокурора про злочин військовослужбовців

1 апреля 2020г.

Чернігівським районним судом за результатами розгляду протоколу про вчинення військового адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172 – 15 ч. 2 КУпАП, майора ЗСУ, виконуючого обов’язки командира військової частини, яка дислокована на Чернігівщині, притягнуто до адміністративної відповідальності.

Про це Резонанс поінформували 1 квітня у прес-службі військової прокуратури Центрального регіону України.

9 лютого 2020 року військовослужбовці зазначеної в/ч заподіяли тілесні ушкодження начальнику патруля добового наряду з охорони військового стрільбища, у зв`язку з виконанням останнім обов`язків з військової служби. Зазначені протиправні є злочином, передбаченим ст. 405 Кримінального кодексу України.

Разом з цим, протягом робочого дня 10.02.2020 року, діючи в порушення вимог Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та відповідних інструкцій, вказаний старший офіцер, виконуючи обов`язки командира військової частини недбало поставився до своїх обов’язків та не повідомив письмово військового прокурора Чернігівського гарнізону про скоєння підлеглими військовослужбовцями кримінального правопорушення.  Як наслідок, першочергові слідчі дії на місці події проведені не були, а можливі сліди вчинення кримінального правопорушення втрачені, - акцентували у ВП ЦРУ.

Прийнявши до уваги матеріали, зібрані військовою прокуратурою Чернігівського гарнізону Центрального регіону України, суд встановив винуватість старшого офіцера.

За рішенням суду до правопорушника застосовано стягнення у виді арешту з утриманням на гауптвахті строком на 7 діб.

НАЧАЛЬНИК ВІЙСЬКОВОГО ПАТРУЛЯ ОТРИМАВ ТІЛЕСНІ УШКОДЖЕННЯ ВІД П‘ЯНИХ ПІДЛЕГЛИХ

Як інформував Резонанс, військовою прокуратурою Чернігівського гарнізону завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за обвинуваченням військовослужбовців строкової служби військової частини А3321 за вчинення насильницьких дій групою осіб щодо начальника, тобто за ознаками вчинення злочину, передбаченого ст. 405 ч. 4 КК України.

Матеріали щодо двох правопорушників – солдатів строкової служби також направлені до суду.