20 травень 2024, Понеділок, 18:17

Командира військової частини, де солдати стріляли один в одного, притягнуть до кримінальної відповідальністі

12 Грудня 2016г.
226

Військовий прокурор Південного регіону України Максим Якубовський обіцяє покарати командування військової частини у Голопристанському районі Херсонської області, де у ніч з 6 на 7 грудня на території польового табору сталася надзвичайна подія.

Як повідомляв «Резонанс», за даними слідства, вартовий у караулі - військовослужбовець-контрактник (1995 року народження) у стані алкогольного сп'яніння розтріляв із АК-74 двох співслужбовців - солдатів строкової служби. Почувши стрілянину, з приміщення вибіг ще один військовий, який спочатку зробив попереджувальний постріл у повітря, а потім - у вартового солдата, який першим відкрив вогонь. Трьох поранених військовослужбовців доправлено до лікарні.

- Я націлюю військового прокурора Херсонської гарнізону, розібратися з командуванням, бо це кричущий випадок, таких небагато, - заявив Максим Якубовський в ефірі «Громадського радіо». - У нас дійсно за ці роки, особливо за три роки війни, були випадки побутових конфліктів між солдатами, були і смерті через ці конфлікти, але тут інша ситуація. Я не розумію і ніколи не зможу зрозуміти, чому солдат, який ніс бойове чергування був п'яним. Це виключна відповідальність командира.

Правник зауважив, у своїх розслідування військова прокуратура завжди з’ясовує вплив командирів на ситуацію, якщо їхні підлеглі скоїли злочин. Командирів карають переважно дисциплінарною або адміністративною відповідальністю. «У цьому випадку все буде набагато складніше для командира, тому що тут адміністративною відповідальністю для нього не обійдеться», - заявив військовий прокурор Південного регіону.