09 грудень 2023, Субота, 03:29

Командувачу окупаційної армії “лнр” повідомили про підозру

5 Вересня 2022г.


КИЇВ. 5 вересня. Резонанс. Правоохоронні органи повідомили про підозру воєначальнику збройних сил рф, який на виконання наказу держави-агресора очолив окупаційну армію так званої "лнр" під час "спецоперації зі звільнення Луганщини". Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора, інформує Резонанс.

Деталі 

За даними слідства, за кілька днів до повномасштабного російського вторгнення заступник командувача "8-ї гвардійської загальновійськової армії південного військового округу" (штаб армії – м. новочеркаськ, ростовська обл. рф) прибув на окуповану територію Луганської області та був призначений командувачем так званого "2 армійського корпусу народної міліції лнр".

Цитата

"У період березня-червня 2022 року російський генерал-майор приймав управлінські рішення відповідно до спільного із зс рф та спецзагоном "Ахмат" росгвардії рф по Чеченській республіці плану бойових дій проти української армії та окупації усієї території Луганщини. Підозрюваний безпосередньо віддавав накази особовому складу "2 АК НМ лнр" під час боїв за міста Рубіжне, Кремінна, Сєвєродонецьк та інші населені пункти області", - ідеться у повідомленні. 

Йому інкриміновано умисні дії з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків, та ведення агресивної війни(ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України).

Доповнення 

СБУ повідомила про підозру двом "високопосадовцям" окупаційної влади рф на тимчасово захоплених територіях сходу України. Їм інкримінують колабораційну діяльність.