» Комікси від Рябошапки (документи)

30 листопад 2022, Середа, 23:28

Комікси від Рябошапки (документи)

23 Березня 2020г.
222

Naspravdi.Today

Після шести місяців реформ прокуратуру, нарешті, покинули професійні громадські активісти Руслан Рябошапка, Віталій Касько та Віктор Чумак, залишивши по собі не тільки нев’янучу пам’ять в серцях колишніх підлеглих, але й унікальні методичні розробки на тему Кримінального процесуального кодексу України.

Не в силах самотужки осягнути зміст КПК України й з огляду на те, що більшу частину професіоналів з Генеральної прокуратури України він вигнав, перейменувавши навздогін цей орган в Офіс генерального прокурора, Рябошапка розпорядився видати основі положення КПК у вигляді коміксів – щоби порядок проведення тієї чи іншої слідчої або процесуальної дії був зрозумілий навіть Чумаку.

Ось, наприклад, затверджений Рябошапкою в передостанній день перебування на посаді унікальний документ, який має засвідчити всю глибину реформи прокуратури, проведеної під його орудою – «Рекомендація щодо стандарту діяльності прокурора у кримінальних провадженнях під час проведення обшуків, які проводяться на підставі ухвали слідчого судді». Документ розрахований на людей, інтелектуальний рівень яких не дозволяє самотужки осягнути зміст Кримінального процесуального кодексу України і які потребують стислого переказу основних його настанов.

А оце – «Рекомендації щодо процесуального керівництва під час розслідування кримінальних правопорушень, передбачених ст. 309 КК України», що містять популярний переказ для старшокласників деяких положень законодавства, яке регулює обіг наркотичних і психотропних речовин.

Того ж дня Рябошапка затвердив ще один документ, який став не меншим внеском у скарбницю світової юридичної думки, ніж попередні – «Рекомендації при укладанні угод про визнання винуватості».

На превеликий жаль, несподіване вигнання з посади генерального прокурора не дозволило Руслану Георгійовичу завершити цю монументальну працю й затвердити, окрім текстів, ще й малюнки у вигляді коміксів, які б пояснювали співробітникам оновленої та відреформованої прокуратури порядок проведення основних слідчих і процесуальних дій. Тим не менш, навіть у такому незавершеному вигляді цей твір заслуговує на довічне зберігання в Музеї історії прокуратури України.