» Комітет Монастирського підтримав проект постанови ВР про засудження подій біля ОПУ

15 серпень 2022, Понеділок, 12:15

Комітет Монастирського підтримав проект постанови ВР про засудження подій біля ОПУ

30 Березня 2021г.
0
изображение_2021-03-30_083320

Члени Комітету під час засідання 29 березня розглянули проект Постанови Верховної Ради України «Про засудження подій, що відбулись 20 березня 2021 року біля Офісу Президента України» №5295.

Про це повідомляє Резонанс 30 березня із посиланням на офіційний сайт Верховної ради України.

Проект доповів народний депутат Олександр Бакумов. Він зачитав текст проекту Постанови та зазначив, що автори, «засуджуючи будь-які спроби підміни цивілізованого виявлення незгоди з діями влади насильством та наругою над державними символами», вважають, що дії протестувальників були спрямовані на «підрив державності» і Парламент має відреагувати на події 20 березня поточного року під Офісом Президента.

Голова підкомітету Владлен Неклюдов доповів пропозицію підкомітету щодо підтримки Комітетом проекту Постанови з виключенням пункту 2 про доручення Державному управлінню справами подати до Верховної Ради інформацію щодо розміру шкоди, завданої будівлі Офісу Президента.

Комітет 16 голосами «за» при «2» - проти та 3, що утрималися прийняв рішення Рекомендувати Верховній Раді прийняти проект Постанови №5295 за основу і в цілому з урахуваннями пропозиції Комітету.

"Я утримався від голосування за цю постанову. У виступах колег багато було слів про те, що події, які відбувались на Банковій, були повчальним уроком для нас, говорили про політичну заангажованість. Якщо ж відійти від політики і подивитись на те, що відбувалось, з позиції спостерігача, то очевидно, що ця постанова навряд чи щось докорінно змінить. Ми лише нагадаємо правоохоронним органам, за що вони отримують заробітну платню, не більше. Наш Комітет, насправді, має думати не над постановою, а над тим, як законодавчо надати повноваження правоохоронним органам усувати причини і умови, через які стались ці правопорушення. Тобто, на законодавчому рівні потрібно врегулювати, що організатор, який подає заявку на проведення тієї чи іншої акції, має вказати додаткові критерії. Це дасть розуміння того, на кому буде лежати відповідальність за те, що відбувається. Доки немає таких повноважень, то такими постановами ми лише нагадаємо правоохоронцям про виконання своїх обов’язків, але запобігти подібним випадкам в майбутньому не зможемо", - написав у соцмережі Facebook народний депутат Григорій Мамка.

Як нагадує Резонанс, 20 березня активісти влаштували акцію протесту біля Офісу Президента України на вулиці Банковій, у зв’язку з цим працівники структурних підрозділів столичної поліції спільно із військовослужбовцями Національної гвардії України посилили превентивні заходи для забезпечення публічної безпеки та порядку.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram