12 квітень 2024, П'ятниця, 18:06

Конкурси до Верховного та Антикор суду: чергова маніпуляції від ВККС

16 Листопада 2018г.
Судейка

14 листопада 2018 року учасники конкурсу до Верховного та Вищого антикорупційного суду , які успішно склали тести, виконували практичне завдання.

Коли ж саме очікувати результатів перевірки цієї частини іспиту - поки що невідомо.

Натомість привертає увагу, що конкурсанти виконували практичне завдання не на комп’ютері, а "від руки".

Формально вказане пояснювалось тим, що Комісія не може забезпечити всіх учасників комп’ютерною технікою.

Свежо предание, а вериться с трудом.

Хоча б з урахуванням того, що під час проведення кваліфікаційного оцінювання для підтвердження відповідності на зайняття суддівської посади, ВККС все ж спромоглася забезпечити всіх учасників оцінювання комп’ютерами.

Цілком очевидно, що виконання практичного завдання на комп’ютері зменшує можливість ідентифікувати ту чи іншу роботу, що мабуть не дуже потрібно членам ВККС.

Адже є серед переліку конкурсантів дуже гідні кандидатуру, яким як не крути, а потрібно буде посприяти «по заданию партии».

Як ви здогадались, серед іншого, мова йде про діючих членів Вищої ради правосуддя, зокрема Ігоря Бенедисюка, Тетяну Малашенкову, Наталю Волковицьку та Миколу Гусака, які набрали досить високі бали за результатами виконання тестових завдань.

Можна припустити, що вони активно готувались, але чомусь спадає на думку, що їм просто дали завдання з відповідями.

Тим більше, що нещодавно у ЗМІ з’явились інформації, що для членів ВККС така практика в порядку речей, особливо за матеріальну вигоду. Однак все ж припускаємо, що члени ВРП заздалегідь отримали завдання, так би мовити, "по дружбі".

Мабуть буде не досить складно, маючі зразки почерку потрібних кандидатів відшукати їх роботи, та «накинути» додаткових балів у разі потреби.

Нагадаємо, що повноваження багатьох членів діючого складу ВРП завершується наприкінці квітня 2019 року.

Але як бачимо кар’єру можна продовжити у Верховному суді. Тим більше, що судді там отримують таку ж саме заробітну плату як і члени ВРП, які звикли, що їх «надважлива» для держави праця має бути оцінена не менше аніж 300 000 грн. у місяць.

Проте, чи знайдуть підтвердження наші припущення, подивимось по результатам оцінювання практичних завдань учасників конкурсу.