» Кожен факт порушення прав людини в умовах збройного конфлікту на Донбасі має бути розслідуваний, – Мамедов

26 травень 2022, Четвер, 15:13

Кожен факт порушення прав людини в умовах збройного конфлікту на Донбасі має бути розслідуваний, – Мамедов

25 Червня 2020г.
1

Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов, у рамках робочої поїздки на Донбас, провів у Сєвєродонецьку на Луганщині зустріч з представниками міжнародних організацій – Моніторингової місії ООН з прав людини, Міжнародного комітету Червоного Хреста та правозахисниками. У зустрічі також взяли участь прокурор Луганської області Олексій Ляшенко, заступник командувача Об‘єднаних сил Андрій Ігнатьєв, представники СБУ, Національної поліції та Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

З початку року внаслідок понад 500 обстрілів у Луганській області загинуло 18 та поранено 125 військових, пошкоджено 20 об’єктів інфраструктури. Окупаційна адміністрація РФ грубо порушує норми міжнародного гуманітарного права щодо захисту цивільного населення під час війни – обстрілює цивільні об’єкти, примусово паспортизує громадян, які залишилися проживати на тимчасово окупованих територіях, застосовує катування. Про це 25 червня пише Резонанс із посиланням на Офіс Генпрокурора.

- Усі ці злочини не залишаються поза увагою правоохоронних органів. Поряд з цим, спеціалісти міжнародних місій, що здійснюють мандат в Україні, а також представники вітчизняних правозахисних громадських організацій проводять значну роботу щодо документування порушення прав людини, установлення потерпілих осіб та надання їм допомоги. Також часто правозахисники володіють великим обсягом інформації, яка може допомогти встановити злочинців. Жоден з виявлених фактів насильства та порушень прав людини в умовах збройного конфлікту не повинен залишитися без уваги та має бути розслідуваний в рамках кримінального провадження, - наголосив Мамедов.

Заступник Генпрокурора запевнив, що органи прокуратури та слідства готові обробляти надану правозахисниками інформацію для оперативного розслідування грубих фактів порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права.

Зокрема, правоохоронці працюватимуть за наданими правозахисниками фактами щодо відмови надання медичної допомоги через пандемію коронавірусної хвороби окупаційними адміністраціями РФ в Луганській області.

Фото: Facebook, Наталія Непряхіна

ПРОКУРАТУРА ЛУГАНЩИНИ ЩЕ РАЗ ЗАКЛИКАЄ ДО СПІВПРАЦІ ПОТЕРПІЛИХ ВІД ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ РФ