Кримінальний "авторитет" на Рівненщині вимагав кошти з арештантів СІЗО - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

30 апрель 2020, Четверг, 06:35

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Кримінальний «авторитет» на Рівненщині вимагав кошти з арештантів СІЗО

29 февраля 2020г.

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Національної поліції та слідчі обласної поліції за процесуального керівництва обласної прокуратури викрили злочинну групу, яка займалася вимаганням грошей в осіб, які відбували покарання в спецустанові.

Про це пише Резонанс 29 лютого 2020 року із посиланням на Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

У межах кримінального провадження правоохоронці за підтримки керівництва виправної установи встановили її організатора та учасників, крім того - задокументували факти вимагання грошей.

Лідером угруповання виявився так званий «смотрящий» за слідчим ізолятором. З метою поширення свого впливу, зміцнення авторитету серед засуджених та з метою власного збагачення 30-річний чоловік організував злочинну групу, до якої увійшли особи, які відбувають та відбували разом з ним покарання у виправній установі.

Він через учасників угруповання змушував ув’язнених сплачувати гроші за їх спокійне та безпечне перебування у стінах закладу. У разі відмови – на їх адресу лунали погрози фізичної розправи та розголошення конфіденційних відомостей, які ті бажали зберегти у таємниці.

Під час проведення процесуальних заходів правоохоронці задокументували факт вимагання із засудженого п’яти тисяч доларів США та отримання частини суми.

28 лютого на підставі рішень Рівненського міського суду проведено обшуки на території виправної установи та за місцем мешкання осіб, причетних до злочину.

У заходах були задіяні працівники управління стратегічних розслідувань у Рівненській області, слідчого управління поліції Рівненщини, Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, державної установи «Рівненський слідчий ізолятор», спецпідрозділу ТОР, Кінологічного центру та обласної прокуратури.

За результатами обшуків правоохоронці вилучили наркотичні речовини та інші заборонені предмети. Безпосередньо у камері, в якій відбуває покарання лідер злочинного угруповання, вилучили кошти, раніше передані засудженим. За місцем мешкання інших учасників злочинного угруповання, що знаходяться на свободі, вилучено банківські картки, на які потерпілі перераховували кошти.

Крім того, лідеру злочинного угруповання, та одному з його учасників, ув’язненому, слідчі повідомили про підозру за ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України.

Наразі слідчі дії тривають, після їх завершення прокуратура буде звертатися до суду про обрання підозрюваним запобіжного заходу.