28 березень 2024, Четвер, 17:03

КСУ розгляне і на свою власну конституційність

3 Липня 2019г.
КСУ

Саме забезпечення прав та свобод людини і громадянина було свідомо порушено при застосуванні закону «По очищення влади», більш відомого як закон про люстрацію.

Замість персонального підходу до кожної посадової особи була влаштована так звана кампанійщина, яка за методами нагадувала радянські способи зміщення з посад тих, хто був неугодний тодішньому керівництву країни.

Будь-яка посадова особа має відповідати за прийняті рішення і вчинені поступки, особливо неправомірні. Але за законом і при можливості правового захисту. Якщо ж по відношенню до визначених кулуарно посадовців вчиняються неправомірні дії з боку вищих осіб, то чому б тепер до них не застосувати норми кримінальної відповідальності?

Негативні висновки ПАРЄ та Венеційської комісії щодо закону, який не відповідає Конституції України і суперечить рекомендаціям та резолюціям ПАРЄ, не були взяті до уваги. Конституційний суд, до якого звернувся ще 2014 року Верховний Суд, а у 2015 році – майже 50 народних депутатів щодо встановлення відповідності закону Конституції, не спромігся протягом всього цього часу встановити істину.

Завтра Конституційний суд має продовжити розгляд «справи за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Верховної Ради України «Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» (закрита частина пленарного засідання).

Цим самим КС розгляне питання і на свою власну конституційність.

МИКОЛА ГОЛОМША: ІДЕЯ ЛЮСТРАЦІЇ БУЛА СПОТВОРЕНА НЕУКАМИ І ПОЛІТИЗАЦІЄЮ ПРОЦЕСУ ОЧИЩЕННЯ ВЛАДИ

 Dsc5573
Микола Голомша Перший заступник Генерального прокурора України (2014 рік), професор права, доктор філософії в галузі державного управління, заслужений юрист України