28 листопад 2023, Вівторок, 19:18

Куля влучила в голову: в Алмати загинула чотирирічна дівчинка – ЗМІ

8 Січня 2022г.


КИЇВ. 8 січня. Резонанс. Чотирирічна дівчинка загинула під час заворушень в Алмати. Про це повідомляють журналісти порталу ORDA, передає Резонанс.

Деталі

Так, журналісти поговорили з людьми, що стоять в черзі біля міського моргу, щоб опізнати своїх близьких. Більшість втратили своїх родичів 6 січня.

Повідомляється, що 4-річна дівчинка на ім'я Коркемай загинула, коли їхала в машині з дядьком ввечері 6 січня. Вони їздили за продуктами і проїжджали повз площу. В авто крім дівчинки були ще двоє дітей старшого віку. Обидва поранені, одна дитина в реанімації. Коркемай же куля влучила в голову.

Судячи з відео, знятого казахстанськими журналістами, людей в черзі багато. При цьому солдати, які охороняють морг, погрожують зброєю, якщо бачать, що їх знімають.

Точна кількість загиблих під час акцій протесту і заворушень в Алмати поки невідома.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Протести в Казахстані: в Алмати від вогнепального поранення загинув 11-річний хлопчик

Контекст

Протести в Казахстані спалахнули після того, як 1 січня вдвічі зросли ціни на автомобільний газ: з 60 до 120 тенге за літр.

У ніч на 5 січня через масовий характер мітингів президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ввів в Алмати, Алматинській і Мангістауській областях надзвичайний стан.

Вранці 5 січня Токаєв відправив уряд Казахстану у відставку. Він також доручив ввести тимчасове державне регулювання цін на скраплений газ, бензин і дизель.

Крім того, повідомлялося, що Нурсултан Назарбаєв на тлі протестів піде у відставку.

Доповнення

Напередодні по всій території Казахстану було введено надзвичайний стан і комендантську годину.

Раніше влада оголосила про проведення "антитерористичної операції".