Проведення Збройними силами України (ЗСУ) операції у Курській області унеможливлює заклики до «припинення вогню», зазначив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк в ефірі телемарафону.
На його думку, «зараз розмови про негайне припинення вогню виглядають інакше. Адже це означатиме, що ЗСУ тоді залишаться у Курській області».
«Це означає, що всі мають бути заморожені там, де вони знаходяться. Тобто Росія має заморозитися зі своїми окупаційними силами на території України… Бо тоді Курська область буде під контролем України. Тому не можна тепер говорити про негайне припинення вогню», – вважає Подоляк.
Українські військові продовжують просуватися вглибину Курської області подекуди на 1 – 2 кілометри від початку доби. Сили оборони України створюють «зону безпеки» на території РФ, прилеглій до території України, заявляє віцепрем'єрка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
Вона зазначила, що у цій зоні перебувають цивільні росіяни, які є під захистом міжнародного гуманітарного права, якого Україна повністю дотримується. А омбудсмен Дмитро Лубінець додав, що українські військові чітко дотримуються зобов'язань, передбачених Женевськими та Гаазькими конвенціями 1907 року.
Сам президент Зеленський зазначив, що влада обдумує можливість створення військових комендатур у Курській області РФ, якщо у цьому буде необхідність.
На нараді у президента 14 серпня щодо «буферної зони» на Курщині, яку створюють, щоб захистити українські прикордонні громади від щоденних ворожих обстрілів, обговорили питання доступу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста, ООН та інших міжнародних організацій. Йдеться про проведення гуманітарних заходів, таких як постачання продовольства, медикаментів та інших необхідних речей для цивільного населення.