Головна Суспільство Латвія обговорює можливість направлення військ до України за певних умов

Латвія обговорює можливість направлення військ до України за певних умов

У Латвії активно розглядається питання про можливе направлення військових до України в рамках миротворчого контингенту. Проте для цього необхідно дотримуватися кількох умов, про що повідомив президент Латвії Едгар Рінкевичс під час інтервʼю латвійському телеканалу LTV.

Про це розповідає Резонанс

Вимоги для направлення військ

За словами Рінкевичса, першочерговим завданням є чітке розуміння того, яким чином буде посилено безпеку та обороноздатність Латвії у випадку направлення своїх солдатів. Він зазначив, що важливим питанням є правила перебування військових в Україні.

«Якщо немає гарантій статті 5 (стаття 5 НАТО гарантує принцип колективної оборони країн-членів у разі нападу – ред.), піддавати наших солдатів ризику – навіть якщо у випадку, якщо хтось нападе на українських солдатів, нам доведеться йти на допомогу, а ми не отримаємо достатньої підтримки – це дискусійні питання», – сказав Рінкевичс.

Міжнародний контекст

Крім того, президент Латвії підкреслив, що наразі відсутні ознаки концентрації російських збройних сил поблизу латвійських кордонів. Він також висловив думку, що, хоча росії, можливо, бракує військової сили для нападу на країну НАТО, існує ймовірність, що вона може в певний момент спробувати перевірити єдність НАТО.

Водночас, газета The Telegraph повідомила, що прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер планує представити президенту США Дональду Трампу план з розміщення близько 30 тисяч військовослужбовців з європейських країн в Україні після можливого укладання мирної угоди з росією. Ці військові не розміщуватимуться на лінії фронту, а перебуватимуть у великих містах та важливих об’єктах інфраструктури.

Офіційно британський уряд поки що не підтверджував цю інформацію. Згідно з даними Financial Times, французький президент Емманюель Макрон пропонував розмістити миротворчі сили за майбутньою лінією розмежування, однак Німеччина, Італія, Іспанія та Польща заперечили проти участі своїх військ у цій місії.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що в разі, якщо Україна не буде прийнята до НАТО, у країні мають бути розміщені миротворці з країн Альянсу. Росія вже неодноразово заявляла про свою рішучу протидію розміщенню військ НАТО в Україні, і міністр закордонних справ Сергій Лавров підкреслив, що Москва сприйме це як «пряму загрозу» суверенітету росії.

Перегляди: 18

Читайте також