Лікарів Інституту раку затримали на хабарництві — Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

07 август 2020, Пятница, 03:28

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Лікарів Інституту раку затримали на хабарництві

26 сентября 2019г.

Завідувачу відділенням та лікарю-онкологу слідчі поліції Києва повідомили про підозру за вимогу оплати медикаментів, котрі надаються пацієнтам безкоштовно.

Про це розповів начальник відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління поліції Києва Олег Кисельов, передає Резонанс.

За його слів, слідчі столичної поліції за оперативного супроводження співробітників київського управління захисту економіки під процесуальним керівництвом прокурати Києва задокументували протиправну діяльність двох співробітників Національного інституту раку.

Протягом 2018-2019 рр. вони вимагали та отримували кошти від пацієнтів за ліки, котрі мають надаватися хворим безкоштовно. Наразі доведена причетність фігурантів до 7 таких випадків.

Завідувач відділенням розробив відповідний план: лікар-онколог повідомляв пацієнтам, що призначених їм безкоштовних медикаментів у лікувальному закладі немає, тож вони мають заплатити за ці ліки. Хворі потерпілі оплачували за один курс хіміотерапії від 1,5 тис. грн. до 18 тис. грн.

Слідчі столичної поліції повідомили завідувачу відділенням про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.3 ст.27 ч.1 ст.184, ч.3 ст.27 ч.2 ст.191, ч.3 ст.27 ч.3 ст.191 (Організація незаконної вимоги оплати за надання медичної допомоги в державних закладах охорони здоров’я та заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому повторно) Кримінального кодексу України.

Згідно з повідомленням, лікаря-онколога підозрюють у незаконній вимозі оплати за надання медичної допомоги в державних закладах охорони здоров’я та у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому повторно, що передбачено ч.2 ст.27 ч.1 ст.184, ч.2 ст.27 ч.2 ст.191, ч.2 ст. 27 ч.3 ст.191 Кримінального кодексу України.

Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою із внесенням застави у розмірі понад 160 тис. грн. кожному.