01 червень 2023, Четвер, 04:52

Юрій Луценко хоче, щоб Генпрокурора висувала Рада прокурорів

20 Грудня 2018г.
Фото: ГПУ
Фото: ГПУ

Генеральний прокурор Юрій Луценко запропонував надати Раді прокурорів право висувати кандидатури на посаду Генпрокурора для внесення президентом до парламенту.

Про це він заявив сьогодні на позачерговій конференції прокурорів у ході вступною промови, передає Резонанс із посиланням на  Судово-юридичну газету.

"Тоді це би зняло питання щодо політичної залежності", - відмітив Ю.Луценко. Він запропонував з’їзду також обговорити це питання.

На думку Ю.Луценка, також певних змін потребують нормативні документи, які регулюють діяльність Ради прокурорів та КДКП.

"Не один раз спілкуючись з прокурорами, знаю, що тут є проблемні питання. Одним з основних питань стала практика КДКП заслуховувати і навіть витребувати матеріали незакінченого досудового слідства. Вважаю це неприпустимим", - зазначив він.

При всій повазі, лише прокурор та слідчий мають працювати над справою. Незавершена справа не може бути предметом розгляду КДКП або Ради прокурорів, підкреслив голова ГПУ.

"Бо це стало інструментом для сторони захисту для розправи над активними слідчими та принциповими прокурорами. Тому прошу вас в ході обговорення нормативних документів памятати про це", - звернувся Ю.Луценко до делегатів з’їзду.

Крім цього Луценко зазначив, що у зв’язку із закінченням у квітні 2019 року чотирирічного строку повноважень двох членів Вищої ради правосуддя учасники конференції мають обрати двох членів цього органу. "Саме на наших двох представників покладатимуться завдання, пов’язані із забезпеченням незалежності судової влади, формуванням суддівського корпусу та додержанням норм Закону та професійної етики в діяльності суддів і прокурорів. З моєї точки зору, найважливішими критеріями для їх обрання є професіоналізм та принциповість", - підкреслив очільник ГПУ, інформує сайт відомства.

Окрім того, Генеральний прокурор підкреслив, що на всеукраїнську конференцію прокурорів покладено розгляд ще декількох важливих питань, зокрема, призначення члена Ради прокурорів України від представників Генеральної прокуратури України, внесення змін та доповнень до певних нормативних документів, які за законом приймаються та затверджуються виключно всеукраїнською конференцією прокурорів, а також інші питання.