17 квітень 2024, Середа, 04:48

Луценко, як і обіцяв, повернув Горбатюку підозру щодо судді КСУ

26 Липня 2019г.
Lutsyik Min

Генеральний прокурор Юрій Луценко не погодив і повернув Управлінню спеціальних розслідувань Генпрокуратури проект підозри судді Конституційного Суду України у відставці Сергію Вдовиченку - у справі про узурпацію влади колишнім Президентом Віктором Януковичем.

Про це Українським Новинам повідомив очільник УСР Сергій Горбатюк. "Проект підозри повернуто нам без узгодження", - сказав він, передає Резонанс 26 липня 2019 року.

З його слів, Луценко відмовився погоджувати проект підозри, тому що не вважає Вдовиченка чинним суддею згідно із законодавством і не бачить необхідності в узгодженні йому проекту підозри саме генпрокурором.

Горбатюк сказав, що наразі прокурори вивчають юридичне питання вручення підозри екс-судді Вдовиченку.

Як повідомлялось, провадження стосується ухвали суддею завідомо неправосудних рішень у 2010 році про повернення Конституції-1996 і формування коаліції депутатів у Верховній Раді для сприяння узурпації влади Януковичем.

Вдовиченко, якому підготовлено проект підозри, був суддею-доповідачем КС при винесенні рішення про повернення до Конституції-1996.

Термін його повноважень на посаді судді Конституційного Суду закінчився 3 червня 2017 року.

Голова Конституційного Суду Наталія Шаптала вважає підготовку Генеральною прокуратурою підозри колишньому судді КС Сергію Вдовиченку тиском на суд.

Як повідомляв Резонанс, напередодні розгляду КСУ конституційності закону про люстрацію, екскерівниця люстраційного департаменту Мін‘юсту Тетяна Козаченко повідомила, що на на підписі у Геенпрокурора є підозра щодо постановлення суддею КСУ "в період квітня – вересня 2010 року в інших особистих інтересах завідомо неправосудних рішень, вчинених в особистих інтересах, що спричинило тяжкі наслідки, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 375 Кримінального кодексу України та у пособництві, у спосіб усунення перешкод – законодавчих обмежень повноважень Президента України, визначених Конституцією України в редакції від 08.12.2004, у захопленні Януковичем В.Ф. державної влади шляхом вчинення останнім дій, спрямованих на встановлення контролю за прийняттям вигідних для нього рішень законодавчим органом – Верховною Радою України, а саме узаконенню діяльності коаліції депутатських фракцій в Верховній Раді України, створеної як із фракцій так і з позафракційних депутатів, а також збільшення обсягу владних повноважень Президента України, унаслідок повернення в неконституційний спосіб дії Конституції України в редакції від 28 червня 1996 року, до якої Законом України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року №2222-IV були внесені зміни, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 27, частиною 1 статті 109 Кримінального кодексу України".

Генеральний прокурор Юрій Луценко, відповідаючі на питання Резонансу, заявив, що не бачить правових підстав для підписання згаданого документу.

ГОРБАТЮК ТА СИТНИК СПРОБУВАЛИ ПОЯСНИЛИ ЧОМУ ОБШУКУЮТЬ ОАСК