03 грудень 2023, Неділя, 18:33

Максим Якубовський став заступником Генпрокурора (оновлено)

10 Вересня 2020г.
016(21)

10 вересня 2020 року Генеральний прокурор Ірина Венедіктова представила колективу Офісу Генерального прокурора заступника Генпрокурора – Максима Якубовського.

Про це пише Резонанс із посиланням на сайт ОГП.

- Знаю Максима Вікторовича як патріота, справжнього українського офіцера, людину, яка займалася створенням військових прокуратур, була в АТО і має бойову нагороду. Тому переконана, що він підсилить наші професійні ряди, - зазначила очільниця Офісу Генпрокурора.

Довідково: Максим Якубовський розпочав роботу в органах прокуратури у 1996 році на посаді помічника Одеського транспортного прокурора Південно-Української транспортної прокуратури. Згодом він став наймолодшим слідчим в особливо важливих справах в українській прокуратурі. У Генеральній прокуратурі України він обіймав посади від слідчого до начальника слідчого відділу. У 2014 році був ініціатором відтворення системи військових прокуратур. Працював у Головній військовій прокуратурі ГПУ, був заступником Головного військового прокурора, військовим прокурором Південного регіону України. У 2014-2015 роках безпосередньо виконував завдання в зоні проведення антитерористичної операції. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня. У 2015 році йому присвоєно військове звання «генерал-майор юстиції». З 2018 по 2020 роки продовжив військову службу в одній з українських спецслужб.

- Поява у керівництві ГПУ профі такого рівня - однозначно посилить Офіс Генерального прокурора та увесь правоохоронний блок, - написала у соцмережі редактор Резонансу Олена Мельник.

За неофіційними даними, в ОГП новопризначений заступник куруватиме у т.ч. питання, пов‘язані з воєнною юстицією.

Експерт із питань воєнної юстиції, адвокат Анатолій Маркевич у коментарі Резонансу, нагадав, що "Якубовський особисто попрацював у військовій прокуратурі, і знає ситуацію у військовій та оборонній сферах не зі слів інших людей". 

- Саме він, один з небагатьох, знайшов у собі мужність заявити про помилковість обраного Анатолієм Матіосом напряму розвитку військової прокуратури. За це Матіос і спровадив його з органів прокуратури, - твердить Маркевич.

За його словами, якщо на Якубовського "будуть покладені прокурорські функції у військовій сфері - це буде вірним рішенням Генпрокурора".

- Це сором, що під час фактичної війни прокурорські функції у військовій та оборонній сфері опинилися десь на задвірках Офісу Генпрокурора. Без відповідного кураторства одним із заступників Генерального прокурора, - зауважив військовий правник.

І додав, що "було б за доцільне підпорядкувати йому  і так званий "департамент війни" ОГП, яким зараз опікується Гюндуз Мамедов, оскільки прокурорські функції у справах розслідування воєнних гуманітарних злочинів та злочинів, скоєних на тимчасово окупованих територіях, тісно пов'язані із правопорушеннями у військовій та оборонній сферах.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.